OSP Biskupice czeka na nowy wóz

Brwinów

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na zakup nowego wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach.

W maju brwinowski magistrat poinformował, że uzyskano dotację ze środków województwa mazowieckiego w kwocie 130 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Niedługo później ogłoszono przetarg. Aktualnie znamy już jego wynik.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „Bocar”. Firma dostarczy wóz za kwotę blisko 770 tys. zł. Według dokumentacji przetargowej termin realizacji zamówienia to maksymalnie 31 sierpnia tego roku.

Jakie to będzie pojazd? Samochód zostanie wyposażony we wszystkie potrzebne, a zarazem nowoczesne systemy ratowniczo-gaśnicze. W ich skład wejdzie m.in. autopompa z urządzeniami kontrolno-sterowniczymi, działko wodno-pianowe o regulowanym natężeniu, zbiornik wody o pojemności minimum 3 tys. litrów, instalacja zraszaczowa, co najmniej jedna wysokociśnieniowa linia szybkiego natarcia o długości węża min. 60 m na zwijadle (zwijadło wyposażone w dwa niezależne rodzaje napędu, czyli elektryczny oraz ręczny za pomocą korby), maszt oświetleniowy teleskopowy z możliwością regulacji obrotu o 360 stopni, wciągarka o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 8 ton.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.