Osiem małżeństw na medal

Brwinów

W miniony poniedziałek burmistrz Brwinowa wręczał medale za ponad 50 lat pożycia małżeńskiego. Otrzymało je aż osiem par!

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymują osoby, które przekroczyły barierę 50 lat w jednym związku. Wyróżnienie to nadawane jest na wniosek wojewody przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

16 maja medale osobiście wręczyli burmistrz gminy Brwinów, Arkadiusz Kosiński oraz kierownik urzędu stanu cywilnego, Mirosława Osęka. Nie była to zwykła uroczystość. – Jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz kosze wypełnione słodyczami. Świętowali w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Obecne były dzieci, wnuki, a także prawnuki, dla których dziadkowie są wzorem do naśladowania. Nie zabrakło tortu z napisem „Jubileusz małżeństwa”. Krótki koncert skrzypcowy zaprezentował Łukasz Parcheta – czytamy na stronie brwinowskiego magistratu.

Trzy z wszystkich obecnych par pobrały się w Brwinowie. Najdłuższym stażem mogli pochwalić się Teresa i Ryszard Cichoccy, którzy są ze sobą od 60 lat.

Tego dnia świętowali: Teresa i Ryszard Cichoccy, Bogumiła i Stanisław Wędrowscy, Danuta i Kazimierz Żakowie, Dorota Opacka-Zdziech i Marek Zdziech, Krystyna i Michał Jarczykowie, Krystyna i Henryk Kaczyńscy, Janina i Wiesław Gipsiakowie, Maria i Aleksander Purzeczkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.