Osiedle przy Broniewskiego nabiera blasku

Pruszków

Obietnice składane przez władze Pruszkowa i przedstawicieli Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” zaczynają się urzeczywistniać. Osiedle przy ul. Broniewskiego sukcesywnie jest remontowane.

Papiernia – tak mieszkańcy Pruszkowa nazywają osiedle przy ul. Broniewskiego. Kilkanaście lat temu wydostanie się z tego miejsca nie stanowiło problemu. Dziś teren ogrodzony jest „murami” – z jednej strony to ogrodzenie Millenium Logistic Park, z drugiej torowisko zasłonięte szpalerem ekranów akustycznych. To sprawia, że osiedle wygląda tak, jakby znajdowało się na „krańcu świata”. Tak też czują się jego mieszkańcy.

Dwa lata temu władze Pruszkowa zadeklarowały, że osiedle będzie się zmieniać. Obiecano remont budynków oraz uporządkowanie zieleni na osiedlu. Dziś na samym środku osiedlowego placu stoi… kontener na śmieci. Te obietnice zaczęły się spełniać w ubiegłym roku. W ubiegłym roku remont przeszedł budynek z numerem 5. Na ten rok również zaplanowano szereg inwestycji na „Papierni”.

TBS wybrał już firmę, która zajmie się remontem budynków z numerami 7 i 9. To przedsiębiorstwo Budmar z Tomaszowa Mazowieckiego. – Właśnie podpisaliśmy umowę. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski prezes TBS.  

Do wyremontowania pozostaną jeszcze dwa budynki z numerami 1A i 1B. – Przetarg na roboty budowlane planujemy ogłosić pod koniec roku. Mamy już większość uzgodnień z konserwatorem zabytków, teraz czekamy już tylko na opinie do proponowanego zagospodarowania terenu oraz kosztorysów – zaznacza Piotrzkowski. – Przewidujemy,że prace zakończą się w trzecim kwartale 2018 r. – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.