Osiedle Kopernika się zazieleni

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego podpisały umowę na wykonanie dwóch nowych skwerów na osiedlu Kopernika. Pierwszy powstanie przy ul. Bairda, drugi zaprojektowano na terenie u zbiegu ul. Teligi i 3 Maja.

Umowa z wybranym w przetargu wykonawcą została podpisana 6 lipca. Skwery stworzy firma Sorted. Koszt realizacji tego zadania to przeszło 487 tys. zł.  – Te realizacje mają na celu spowodować, żeby żyło nam się lepiej. Czasem odnoszę wrażenie, że nie wszystkim wydaje się to ważne, ale wierzę, że jak ta zieleń już urośnie, to mieszkańcy docenią życie w jej otoczeniu – powiedział burmistrz Grzegorz Benedykciński – Dzięki parkom i zieleni Grodzisk Mazowiecki zyskuje inne oblicze. Stajemy się miastem przyjaznym dla mieszkańców – dodał. 

Jak będą wyglądać nowe zieleńce? Przy ul. Bairda powstanie tzw. ogródek seniora, który zajmie miejsce starego placu zabaw. W centralnym punkcie powstanie „ogród społecznościowy”, w którym będzie można… uprawiać warzywa i owoce oraz zasadzić kwiaty. Na terenie skweru pojawią się nowe ścieżki oraz elementy małej architektury. Zaplanowano również nowe nasadzenia. 

Natomiast niewykorzystywany teren u zbiegu ulic Teligi i 3 Maja zamieni się w skwer z siłownią plenerową i ścieżkami dla pieszych.

Na obu skwerach zostanie posadzonych 21 drzew oraz ponad 4200 krzewów. 

Nowe zieleńce mają być gotowe do 30 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.