Orzeszkowej z zakazem postoju

Piastów

Ważna informacja dla kierowców z Piastowa. Od 9 kwietnia na ul. Orzeszkowej (od ul. Popiełuszki do Sienkiewicza) zacznie obowiązywać zakaz postoju. Ta zmiana pozostanie już na dobre.

Zakaz parkowania na tej ruchliwej piastowskiej ulicy to efekt wielomiesięcznych ustaleń urzędu miasta, policji i pozostałych służb. A zaczęło się od petycji jednego z mieszkańców. – Wnoszę o ustanowienie zakazu postoju po obu stronach ulicy Orzeszkowej na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Popiełuszki w godz. od 6.00 do 20.00. Prośbę motywuję dużym natężeniem ruchu wynikającym z faktu, że jest to jedna z dwóch dróg łączących rejony Piastowa na wschód i zachów od ul. Godebskiego oraz tym, że parkują tam notorycznie samochody w zwartych grupach eliminując jeden pas drogi z możliwości poruszania się pojazdami. W takich sytuacjach przejazd tamtędy jest bardzo utrudniony i stwarza niebezpieczne sytuacje – czytamy w prośbie.

Pomysł trafił pod lupę policjantów, których ocena syrtuacji na ul. Orzeszkowej okazała się podobna. – Z obserwacji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie wynika, że pojazdy parkujące na ul. Orzeszkowej w znaczym stopniu utrudniają ruch. Ponadto omijanie tych pojazdów stwarza realne zagorżenie bezpieczeństwa ruchu drogowego z uwagi, że często są one parkowane na długim odcinku ulicy – zaznaczają mundurowi.

Do zmiany organizacji ruchu uwag nie miało także pruszkowskie starostwo powiatowe, które zatwierdziło projekt. Zakaz postoju na odcinku od Sienkiewicza do Popiełuszki zacznie zacznie obowiązywać już 9 kwietnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.