Orszak Trzech Króli w regionie

Region

Środa, 6 stycznia, to kolejne święto i dzień wolny od pracy. W Objawienie Pańskie kilka miast z naszego regionu organizuje Orszak Trzech Króli, czyli barwny uliczny korowód.

Tego dnia nie pracują urzędy, firmy i większość pozostałych instytucji. Zamknięte będą duże sklepy i markety. Ratunkiem dla zapominalskich będą niewielkie sklepiki osiedlowe. Dyżury świąteczne będą pełnić placówki medyczne, policja i straż. Komunikacja miejska i publiczna będzie funkcjonować według świątecznych rozkładów. Oprócz tego, w środę na ulicach kilku miast z naszego regionu pojawią się królewskie orszaki. Towarzyszyć im będą m.in. jasełka oraz wspólne kolędowanie.

Pruszków
Wszyscy zainteresowani zbiorą się pod kościołem św. Józefa. Orszak wyruszy o godzinie 11.30 tuż po mszy św. i przejdzie alejkami Osiedla Staszica. Do udziału w świętowaniu Objawienia Pańskiego parafia zaprasza szczególnie dzieci i rodziców.

Grodzisk Mazowiecki
Pochód rozpocznie się około godz. 13.00 pod kościołem św. Anny i ruszy w kierunku Placu Wolności aby dotrzeć przed budynek Centrum Kultury. Odbędzie się tam wspólne kolędowanie.

Milanówek
W tym roku po raz pierwszy orszak połączy dwie parafie w Milanówku. Według harmonogramu o godz. 12.30 odbędzie się msza św. w kościele Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po niej barwny korowód ruszy ulicami: Szkolną, Cichą i Nowowiejską aby dotrzeć do Centrum Handlowego Vendo Park. Odbędzie się tam wspólna modlitwa – Anioł Pański oraz wspólne kolędowanie przy stajence.

Piastów
To pierwszy raz kiedy ulicami Piastowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Zbiórka o godz. 9.30 pod choinką przy urzędzie miasta. O 10.00 królewski pochód towarzyszący biblijnym mędrcom wyruszy w kierunku kościoła pw. Michała Archanioła. Po dotarciu na miejsce odbędzie się inscenizacja tematyczna. Wydarzenie zakończy uroczysta eucharystia zaplanowana na godz. 11.30.

Falenty (gm. Raszyn)
W filii Centrum Kultury Raszyn w Falentach przy ul. Hrabskiej 2 (budynek OSP) odbędzie się koncert dla rodzin. Artystami tego dnia będą dzieci, które zaśpiewają kolędy i nie tylko. Wystąpią uczestnicy zajęć nauki gry na instrumentach klawiszowych w CKR oraz dziecięca schola „Scholalala” z parafii pw. św. Mateusza w Dawidach Bankowych. Start o godz. 16.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.