Orkiestra Amadeus zagra w Nowy Rok

Pruszków

Koncerty Noworoczne na trwałe wpisały się w kalendarz pruszkowskich imprez. – O takie koncerty byliśmy proszeni przez mieszkańców – podkreśla Witold Konieczny, naczelnik pruszkowskiego biura promocji.

Pruszkowianie w Nowy Rok wejdą w kameralny sposób. 1 stycznia w Kościele św. Kazimierza wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Orkiestra została założona w Poznaniu w 1968 r. Od samego początku muzycy pracują pod batutą Duczmal. Orkiestra nagrała ponad 10 tys. minut muzyki dla Polskiego radia. Jeje repertuar jest niezwykle szeroki – od baroku do współczesności. Amadeus na swoim koncie ma 50 płyt. W dorobku artystycznym zespołu znajduje się wiele prawykonań, m.in. pierwsze światowe nagranie Wariacji Goldbergowskich J.S. Bacha w opracowaniu J. Kofflera na orkiestrę kameralną

Orkiestra koncertuje na całym świecie. Jej występy można było oglądać i przede wszystkim wysłuchać na najsłynniejszych salach koncertowych m.in. w Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmionii Berlińskiej, lipskim Gewandhaus, Pollack Hall w Montrealu czy Queen Elizabeth Hall w Londynie. Natomiast w mediolańskim Teatro alla Scala Agnieszka Duczmal była pierwszą kobietą, która tam dyrygowała.

Naczelnik biura promocji miasta Pruszkowa Witold Konieczny nie kryje zadowolenia z organizacji koncerty. – Mamy ambicje, by dążyć do koncertów wiedeńskich. Czeka nas wyjątkowy koncert,  wyjątkowym roku. To pierwsza, po przywitaniu nowego roku, impreza, która zainauguruje 100-lecie miasta – podkreśla Konieczny. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców na koncert. Prosimy jednak o zwrócenie szczególnej uwagi na zachowanie dzieci – dodaje.

Jakie utwory zaprezentuje orkiestra? Poniżej publikujemy program konceru:
– G.Rossini – Finał uwertury do op. „Wilhelm Tell” (ar. A. Duczmal)
– P.Czajkowski – Walc z Serenady C-dur op. 48
– W.Kilar – Walc z filmu „Ziemia obiecana”
– W.Kilar – Walc z filmu „Trędowata”
– A.Chaczaturian – Walc z baletu „Maskarada” (ar. A. Duczmal)
– L.Knipper – Radif –   Suita na tematy irańskie
– C.Saint-Saens – Introdukcja i Rondo Capriccioso (ar. A. Duczmal)
– I.Albéniz – Granada (ar. A. Duczmal)
– I.Albéniz – Asturias (ar. A. Duczmal)
– I.Albéniz – Aragón (ar. A. Duczmal)
– P.Sarasate – Romanza Andaluza (ar. A. Duczmal)
– J.Brahms – Taniec węgierski nr 5 (ar. A. Duczmal)

Start: 1 stycznia (piątek), godz. 20.00.
Miejsce: Kościół św. Kazimierza, Kraszewskiego 23, Pruszków
Wstęp wolny

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.