Orange Światłowód dla mieszkańców Pruszkowa i Grodziska Mazowieckiego

Region

Orange Polska rozpoczął inwestycję światłowodową w Pruszkowie i Grodzisku Mazowieckim, dzięki której z superszybkiego internetu będzie mogło korzystać ponad 20 tys. gospodarstw domowych. Jeszcze w tym kwartale będzie on dostępny dla mieszkańców kilkunastu ulic w obu miastach.

Połączenie z siecią to już dziś nic nadzwyczajnego. Ponad 60 % badanych Polaków korzysta z internetu stacjonarnego, a blisko 50 % łączy się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych. Przez internet robimy zakupy, płacimy rachunki, rozmawiamy ze znajomymi. Gramy on-line i oglądamy TV. Chcemy  to robić   szybko   i sprawnie, a zważywszy na to, że do sieci mamy podłączonych coraz więcej urządzeń i równocześnie surfuje w sieci więcej osób, nie jest to takie proste. Tradycyjne połączenia z siecią nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Zdarza się, że  sieć jest podatna na zakłócenia, które potrafią   przerwać pobieranie pliku w ostatniej chwili. Najlepszym rozwiązaniem tych problemów jest   światłowód, który zapewnia komfortowy dostęp do internetu. To obecnie najszybszy rodzaj internetu dostępny na rynku. Dla osoby, która z niego korzysta, ściągnięcie jednej piosenki w formacie mp3 to kwestia ułamka sekundy, a pobranie filmu w jakości HD, „ważącego” 1,5 GB wiąże się z odczekaniem jedynie 40 sekund. I to wszystko niezależnie od tego, czy jednocześnie w tej samej sieci surfują też inne osoby – prędkość transferu pozostaje przez cały czas bardzo wysoka. Światłowód to dobre rozwiązanie także dla publikujących w sieci. Jeśli chcemy zamieszczać nasze filmy, zdjęcia w internecie, dzięki internetowi światłowodowemu zrobimy to znacznie szybciej.

Światłowody Orange działają z szybkością nawet do 300 Mb/s   dzięki czemu każdy większy plik możemy ściągnąć na dysk w praktycznie niezauważalnym czasie, a przeglądanie kilkunastu otwartych zakładek nie jest już żadnym problemem.   Miesięczna opłata za korzystanie z sieci to   zaledwie 69 zł  Firma zapewnia bezpłatną instalację światłowodu, a także uruchomienie   internetu na wszystkich urządzeniach w domu, na których chcemy korzystać z sieci.   Nie zapłacimy także za dostarczony modem i dekoder.

Zastosowana przez Orange technologia FTTH (Fiber to the Home), czyli światłowód do domu, jest w naszym kraju obiecującym i nowatorskim rozwiązaniem. W tej technologii internet światłowodowy Orange jest   dostępny dla 1,5 mln gospodarstw domowych w 35 miastach. W bieżącym roku będzie dostępny także dla mieszkańców kolejnych miejscowości. Na koniec 2018 r. w zasięgu Orange Światłowód będzie nawet 3,5 mln. polskich rodzin.

Aktualne informacje  na temat zasięgu sieci światłowodowej Orange w Piasecznie i Grodzisku  możemy otrzymać w salonach sprzedaży; Pruszków, ul. Wojska Polskiego 25 oraz Kraszewskiego 33/35 a także w Grodzisku przy Placu Wolności 19 lub na stronie internetowej orange.pl w zakładce internet światłowodowy.
Superszybki internet Orange możemy dodatkowo połączyć w pakiet usług konwergentnych Orange Love, dzięki którym możemy mieć nie tylko internet, i telewizję w jakości 4k w bardzo konkurencyjnej cenie, ale również korzystać ze zniżek na usługi komórkowe Orange.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.