Opuszczone auto przy ul. Prusa

Pruszków

Stoi pozostawiony od kilku dni, źle zaparkowany i nikt się nim nie interesuje, nawet… służby. Mowa o samochodzie porzuconym na zatoczce autobusowej przy ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie.

Od około trzech dni amerykańskie auto marki Dodge stoi tuż przy przystanku autobusowym. Wygląda na opuszczone, bowiem nawet gdy pada deszcz szyby w aucie są otwarte. Choć nie przeszkadza w ruchu drogowym, to sposób w jaki został zaparkowany nie jest zgodny z prawem. Mieszkańcy zastanawiają się czemu odpowiednie do tego służby nie reagują.

O wyjaśnienia w tej sprawie najpierw zwróciliśmy się do pruszkowskiej straży miejskiej. Jak się okazuje auto stoi na wprost kamery monitoringu… – Nie wpłynęło do nas żadnego zgłoszenie, które dotyczyłoby akurat tego pojazdu. Faktycznie na kamerach widać czerwone auto z otwartymi szybami. Jednak jest to zgłoszenie, które powinno być skierowane do policji. Nawet gdyby takie zgłoszenie wpłynęło do nas i tak przekazalibyśmy policjantom, ponieważ to oni mają odpowiednie środki prawne aby tutaj działać – tłumaczy Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Zatem postanowiliśmy zwrócić się do pruszkowskiej komendy policji. Po rozmowie z nami funkcjonariusze właśnie podjęli interwencję. – Policjanci zostali skierowani na miejsce. Samochód stoi zaparkowany w sposób nieprawidłowy, jednak nie ma podstaw do jego odholowania, ponieważ nie stwarza zagrożenia. W tej chwili zajmujemy się ustaleniem właściciela pojazdu. Następnie będziemy mogli wyciągnąć konsekwencje prawne – wyjaśnia sierż. szt. Marta Słomińska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Sprawę będziemy monitorować.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.