Opacz Kolonia bez ważnego skrzyżowania

Region

Dziś pierwszy dzień utrudnień na skrzyżowaniu ulicy Ryżowej i Środkowej. Z powodu budowy ronda kierowcy muszą omijać tą krzyżówkę.

Rondo na skrzyżowaniu ulicy Środkowej i Ryżowej w Opaczy Kolonii ma zwiększyć bezpieczeństwo przejazdu. Niestety zaawansowanie prac zmusza drogowców do zamknięcia ronda na dwa najbliższe tygodnie. Dziś pierwszy dzień utrudnień, a kierowcy już utknęli w korkach. Objazdy zostały poprowadzone al. Jerozolimskimi, Łopuszańską i Al. Krakowską, czyli trasami, które w godzinach szczytu są najbardziej oblężone.

Informacja o budowie ronda wywołała ogromne oburzenie kierowców. – Rondo zakorkuje to skrzyżowanie jeszcze bardziej niż dotychczas, a patrząc na rondo, które powstało w Piastowie prawdopodobnie zwiększy ono wypadkowość – podkreśla Mariusz z Opaczy. – Ryżową jeżdżą autobusy i tiry mam nadzieje, że ten, kto projektował to rondo nie popełni tych błędów, co na Cierlickiej. Tam kierowcy dużych pojazdów musieli ścinać rondo – podkreśla Ewa.

Na szczęście budowa będzie prowadzona w trakcie długiego weekendu od 11 do 14 listopada. Wiele osób postanowiło w piątek 12 listopada wziąć dzień wolny. Tak wiec kierowcy powinni stać w korkach w drodze do pracy lub z pracy tylko przez 7 dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.