Oni chcą rządzić gminami

Region

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już 21 października mieszkańcy zdecydują, kto przez następne pięć lat będzie rządził w ich gminie.

Państwowa Komisja Wyborcza na swoich stronach zaktualizowała już listy kandydatów. Postanowiliśmy więc sprawdzić, kto kandyduje na najważniejsze stanowisko w każdej z gmin naszego regionu. 

Tu o fotel prezydenta walczyć będzie pięciu kandydatów. O reelekcję ubiegać się będzie Jan Starzyński obecny prezydent. Jego rywalami w walce o prezydencki fotel będą: Konrad Sipiera, Paweł Makuch, Piotr Bąk oraz Robert Bąkiewicz. Tak duża liczba konkurentów może sprawić, że pruszkowianie do wyborczych urn pójdą dwa razy. Cztery lata temu w Pruszkowie również startowało pięciu kandydatów, co dało nam drugą turę. Wtedy Jan Starzyński rywalizował z Maksymem Gołosiem.

Mieszkańcy Piastowa również mają szeroki wachlarz wyboru. Grzegorz Szuplewski zdecydował się walczyć o druga kadencję. Jego rywalami są Magdalena Bonarowska, Przemysław Worek oraz Krzysztof Smolaga. Ostatni z kandydatów jest znany mieszkańcom z funkcji wiceburmistrza Piastowa. Tę funkcję pełnił cztery lata temu gdy burmistrzem był Marek Kubicki. 

Wydawało się, że w Brwinowie nie znajdzie się nikt, kto chciałby w wyborach konkurować z urzędującym od dwóch kadencji Arkadiuszem Kosińskim. Jednak w wyborcze szranki stanie z nim Karol Kühn. W gminie Michałowice o fotel wójta gminy ubiegać się będzie trzech kandydatów. To urzędujący wójt Krzysztof Grabka oraz Małgorzata Pachecka i Leszek Biera. 

W Nadarzynie również zmierzy się trzech kandydatów. Dla wybranego kilka miesięcy temu wójta Dariusza Zwolińskiego październikowe wybory będą swoistym sprawdzianem. Jego kontrkandydaci to Dawid Koper oraz Krzysztof Brański. W Raszynie walka rozegra się między dwoma kandydatami. O głosy mieszkańców zabiegać będą urzędujący Andrzej Zaręba oraz Dariusz Wieteska. 

W Grodzisku Mazowieckim również kandydują dwie osoby. Rywalem urzędującego w Grodzisku od kilku kadencji Grzegorza Benedykcińskiego będzie zaledwie 27 letni Łukasz Lewandowski. Milanówek Batalia o fotel burmistrza zapowiada się w Milanówku. Tu walczyć będzie aż pięciu kandydatów. Wiesława Kwiatkowska w wyścigu na najważniejsze stanowisko w gminie zmierzy się z Małgorzatą Tębińską, Jarosławem Paćko, Piotrem Remiszewskim i Marcinem Tylczyńskim. W Podkowie Leśnej o reelekcję będzie ubiegać się Artur Tusińki. Jego rywalką będzie Agnieszka Szonert. 

W Baranowie o fotel wójta walczyć będą Andrzej Kolek oraz Waldemar Brzywczy. Ciekawie zapowiada się głosowanie w Żabiej Woli. Tu o wybór na stanowisko wójta oprócz urzędującej Haliny Wawruch ubiegać się będą Beata Studniarek, Piotr Rybka oraz Piotr Rozbiegała. W Jaktorowie do wyścigu o fotel wójta zgłosili się Maciej Śliwerski, Anna Gasiorowska oraz Adam Banaszek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.