Okradł mieszkanie, wpadł na gorącym uczynku

Pruszków

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 40-letniego włamywacza. Mężczyzna okradł jedno z mieszkań przy ul. Chopina w Pruszkowie, skąd wyniósł biżuterię oraz kolekcjonerskie monety.

10 kwietnia o godz. 2.00 w nocy do pruszkowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie, że ktoś próbuje się włamać do jednego ze sklepów alkoholowych przy ul. Chopina. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli jak włamywacz zeskakuje z dachu. Mężczyzna natychmiast rzucił się do ucieczki, która zakończyła się dla niego fiaskiem.

W wyniku policyjnych ustaleń okazało się, że mężczyzna nie włamał się do sklepu alkoholowego, a pobliskiego mieszkania. Jego łupem padła biżuteria oraz kolekcjonerskie monety. Do mieszkania dostał się wyważając okno. Po przeszukaniu mężczyzny policjanci ujawnili narkotyki. – 40-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie podczas jego przeszukania w skarpetce policjanci ujawnili torebkę foliową z amfetaminą o wadze 0,34 grama – informuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Włamywacz był już karany za podobne przestępstwa. Postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem w recydywie, do którego przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.