Okradali pracodawców

Region

Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy okradali swoich pracodawców – informuje Komenda Powiatowa policji w Pruszkowie. Łączna suma możliwych strat to prawie 82 tys. zł. Jeden z zatrzymanych dobrowolnie poddał się karze. Pozostałym grozi do pięciu lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, że na terenie jednego z budów giną kable z zamontowanej już instalacji elektrycznej po odbiorze przez inwestora. Policjanci przeprowadzili czynności, które miały pomóc w ustaleniu sprawcy. Kiedy postanowili zatrzymać jednego z pracowników, okazało się, że został on ujęty podczas kolejnej próby kradzieży. Tym razem zamierzał wynieść krążek ze 100 m kabla o wartości 500 zł. W związku z usiłowaniem kradzieży 49-letni Andrzej B. dobrowolnie poddał się karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywny. Pracodawca wycenił swoje straty na 8 tys. zł.

Przed utratą 37 tys. zł ustrzegł kolejnego z pracodawców pracownik ochrony. Podczas kontroli dokumentów załadunkowych ujawnił niezgodność pomiędzy deklarowaną a rzeczywistą liczbą wywożonych opon. Wyniosła ona 12 sztuk, każda o wartości 3 tys. zł. Dwaj operatorzy wózków widłowych oraz kierowca zostali zatrzymani. Mężczyźni są podejrzani o identyczną kradzież kilka dni wcześniej. Nie przyznają się do przestępstwa. Marcin G. (28 l.), Marcin S. (22 l.) i Tadeusz S. (48 l.) mogą trafić do więzienia na pięć lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.