Ogromna nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

Grodzisk Maz.

W powiecie grodziskim zatrzymano 58 obywateli Ukrainy, którzy trudnili się w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych. – To pierwsza zlikwidowana w tym roku tak ogromna nielegalnie działająca fabryka papierosów – informuje straż graniczna.

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Centralne Biuro Śledcze oraz Izba Celna w Warszawie rozpracowali grupę osób, którzy byli zamieszani w produkcję nielegalnych papierosów. Zabezpieczono ponad 5 mln gotowych wyrobów tytoniowych, 2 tony tytoniu, 1,5 tony suszu tytoniowego, kilkadziesiąt ręcznych maszynek do pakowania papierosów, opakowania, poligrafię, bibuły folię oraz inne półprodukty o łącznej wartości niemal 5,5 mln zł.

Cały proceder zorganizowało trzech obywateli Ukrainy. Produkcja prowadzona była w czterech miejscach w okolicy Grodziska Mazowieckiego. W sumie nielegalną produkcją zajmowało się 58 osób. Jednej z nich postawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zaś dwóm udziału w takiej grupie. Funkcjonariusze straży granicznej prowadzą czynności zmierzające do wydania decyzji o zobowiązaniu do opuszczeniu Polski przez zatrzymanych.

Oszacowano również straty skarbu państwa z tytułu nie odprowadzonego podatku akcyzowego na ok. 6,5 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.