Ogólnopolski turniej w Pruszkowie

Pruszków

Do Pruszkowa zjadą się drużyny z całej Polski, aby wziąć udział w turnieju piłki halowej. Przy okazji zawodnicy z bliska będą mogli obejrzeć trening reprezentacji Polski.

W turnieju wezmą udział drużyny z rocznika 2007. Pruszkowska hala „Znicz” będzie gościła 12 zespołów. – Do udziału w turnieju piłki nożnej halowej zaprosiliśmy drużyny z całej Polski. Wybieraliśmy zespoły, które mają Pruszków na „swojej trasie”. Ekipom z Wrocławia czy Poznania nie opłacałoby się przyjeżdżać na jednodniowy turniej, jednak te z Częstochowy i Białegostoku mogą pozwolić sobie na taki wyjazd. W zmaganiach piłkarskich wezmą udział młodzi piłkarze z rocznika 2007, którzy na co dzień trenują w klubach – wyjaśnia Dariusz Kulpik, jeden z organizatorów turnieju.

Rywalizacja będzie równolegle prowadzona na dwóch boiskach. Drużyny zostały podzielone na grupy. W pierwszej będą rywalizowały: Znicz I Pruszków, Talent Białystok, Pogoń Siedlce, Ursus Warszawa, Raków Częstochowa i FC Komorów. Z kolei Olimpia Zambrów, Znicz II Pruszków, „9” Siedlce, Drukarz Warszawa, Pogoń Grodzisk i Legion Warszawa znalazły się w grupie B.

Jeden mecz trwa 15 minut. Każda drużyna występuje w sześcioosobowym składzie. W przypadku przewinień stosowane będą kary czasowe. Jednak zanim sędzia rozpocznie pierwszy mecz młodzi piłkarze będą mogli obserwować trening reprezentacji Polski w piłce halowej. Kadrowicze przygotowują się w Pruszkowie do spotkania z Hiszpanią. 

Przewidziano wyróżnienia drużynowe oraz indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca oraz bramkarza.  – Każda drużyna otrzyma puchar. Wśród nagród upominkowych zawodnicy znajdą sprzęt sportowy, słodycze czy kosmetyki – mówi Kulpik.

Turniej o Puchar MZOS Pruszków zostanie rozegrany 23 stycznia. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10.45. Oficjalne zakończenie przewidziano na 17.30.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta WPR” i portal wpr24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.