Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych

Region

W tegorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy” w pierwszej dziesiątce znalazły się cztery warszawskie licea. Próżno w czołówce szukać szkół z naszego regionu. Najwyżej sklasyfikowano Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku.

Wielu gimnazjalistów przy wyborze liceum bądź technikum kieruje się rankingiem „Perspektyw” . W ocenie placówek kapituła wzięła pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym oraz sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych. 

W rankingu sklasyfikowano 500 liceów. Najlepsze okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina, na drugim miejscu podium uplasowało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, a na trzecim stopniu znalazło się toruńskie Liceum Akademickie UMK. Jak w najnowszym zastawieniu prezentują się regionalne placówki? W pierwszej „50” próżno szukać szkoły z naszego regionu. Najwyżej, na 66. pozycji, znalazło się  Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku.

Mianem drugiej czołowej placówki w regionie może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z Pruszkowa, które w rankingu „Perspektyw” znalazło się na 202 miejscu. Z kolei liceum im. Tomasza Zana sklasyfikowano na 403 pozycji. W rankingu znalazła się jeszcze jedna placówka z naszego regionu. 480. miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie.

„Perspektywy” przygotowały również ranking techników, w którym uwzględniono 300 najlepszych szkół z całej Polski. Z naszego regionu najwyżej zostało sklasyfikowane Technikum Budowlane w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica. Pruszkowska placówka znalazła się na 116. miejscu. Laur zwycięzcy przypadł Technikum Nowocz. Techn. im. J.Pawła II w ZSP z Kleszczowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.