Ogólnodostępne ładowarki USB w pruszkowskich parkach

Pruszków

W dwóch miejscach na terenie Pruszkowa pojawiły się bardzo pomocne urządzenia. W Parku Kościuszki i Parku Potulickich można bezpłatnie podładować sprzęty w solarnych ładowarkach USB.

Każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyło się, że bateria telefonu odmówiła posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. A nie wszędzie jest możliwość podłączenia jej do ładowania. Do tych miejsc nie należą już dwa pruszkowskie parki. Stanęły w nich solarne ładowarki USB. Wystarczy własny kabelek i możemy „podratować” telefon, aparat czy inne urządzenia.  

– Mamy przyjemność udostępnić państwu dwa urządzenia do ładowania urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety – w wersji solarnej. Ładowarka zasilana jest wyłącznie odnawialną energią słoneczną poprzez zastosowanie panelu fotowoltaicznego. Ładowarka posiada dwie półeczki, na których można umieścić mobilne urządzenia i podłączyć je do ładowania za pośrednictwem czterech gniazd USB IP 67 – informują pruszkowscy urzędnicy.

Panele fotowoltaiczne generują wystarczająco dużo energii aby ładować 4 urządzenia jednocześnie, a nadmiar energii skumulować w akumulatorze. – Zgodnie z warunkami technicznymi gwarantowanymi przez producenta gniazda są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg, działają w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni Celsjusza – czytamy w komunikacie magistratu.

Ładowarki znajdziecie w Parku Kościuszki w pobliżu fontanny „Mali muzykanci” i w Parku Potulickich obok studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.