Oferował fałszywe leki na potencję

Wólka Kosowska

Okazuje się, że w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej można kupić dosłownie wszystko. Jeden ze sprzedawców oferował swoim klientom podrobione leki na potencję. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 tys. takich tabletek.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełnili służbę w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali sklepy znajdujące się na terenie centrum handlowego. W jednym z nich wśród sprzętów AGD, gadżetów i kosmetyków samochodowych znajdowały się kartony, które przykuły uwagę policjantów. Jak wynikało z listy spedycyjnej towar trafił do Polski z Azji.

Co znaleziono wewnątrz kartonów? Ponad 2 tys. tabletek podrobionych lekarstw, których zadaniem miało być poprawienie męskiej potencji. Policjanci wycenili rynkową wartość towaru na 30 tys. zł. Zabezpieczone tabletki trafią do ekspertyzy, po jej przeprowadzeniu okaże się co tak naprawdę zawierają te podrobione specyfiki farmakologiczne.

Handel męskimi marzeniami nie ujdzie „na sucho” 23-latkowi. Wobec niego zostało już wszczęte postępowanie z art. 305 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej dotyczące nielegalnego posługiwania się zarejestrowanym znakiem towarowym, za co grozi kara grzywny bądź pozbawienia wolności do 2 lat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.