Odzyskali skradzione koparki o dużej wartości

Pruszków

Pruszkowscy policjanci na jednej z posesji w gminie Raszyn znaleźli dwie kradzione koparko-ładowarki o wartości ponad 300 tys. zł.

Do cennego znaleziska doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze policji z komendy w Pruszkowie po uzyskaniu pewnych informacji udali się na jedną z posesji w miejscowości Wypędy w gminie Raszyn. Mieli tam znaleźć kradziony sprzęt budowlany o znacznej wartości.

Sprawa swój początek miała jeszcze w ubiegłym roku, kiedy 19 grudnia na terenie powiatu piaseczyńskiego skradziono sprzęt budowlany. – Nasi policjanci odzyskali wcześniej skradzione dwie koparko-ładowarki o łącznej wartości ponad 300 tys. zł. Znajdowały się one na jednej z posesji w miejscowości Wypędy. Właściciel terenu został zatrzymany pod zarzutem paserstwa – wyjaśnia asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dalej sprawą zajmie się komenda z Piaseczna. – Z racji tego, że sprzęt został skradziony z terenu w powiecie piaseczyńskim, sprawa została przekazana tamtejszej komendzie. Policjanci będą musieli ustalić czy było to paserstwo umyślne czy też nieumyślne, czyli czy właściciel posesji wiedział, że sprzęt jest kradziony – zaznacza Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.