Odwołano prezesa milanowskiego MPWiK

Milanówek

Sebastian Budziszewski, prezes Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji został odwołany ze swojego stanowiska. Powody takiej decyzji wyjaśniono w oficjalnym komunikacie.

Od kilkunastu dni w Milanówku wrze na temat spółki wodociągowej. Wszystko rozpoczęło się od „gorącego” wpisu na facebooku burmistrza miasta-ogrodu Wiesławy Kwiatkowskiej. Poinformowano w nim, że 13 listopada odwołano dotychczasową radę nadzorczą MPWiK, która nie wypełniła swoich zadań. Niedługo później pojawiły się plotki o odwołaniu także prezesa spółki wodociągowej, co spełniło się dziś, 29 listopada.

Wydano oficjalny komunikat w tej sprawie. Wskazano przyczyny decyzji. – Bezpośrednimi przyczynami wskazanymi w uzasadnieniu rady nadzorczej jest nieprzygotowanie wbrew ustawowemu obowiązkowi, wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Pomimo tego, że dokument powinien być przygotowany, zgodnie z planami spółki w 2015 r., dopiero po wezwaniu przez nową radę nadzorczą w dniu 20 listopada 2017 r., prezes Sebastian Budziszewski przedstawił Burmistrzowi Miasta Milanówka dokument nazwany „wieloletnim planem”, który jednak nie spełnia wymogów stawianych przez ustawę – czytamy na stronie milanowskiego urzędu.

Z komunikatu dowiadujemy się też, że na działanie MPWiK wpływało wiele skarg od mieszkańców. Rada nadzorcza chciała przeprowadzić niezależny audyt w spółce, jednak prezes Sebastian Budziszewski nie wyraził zgody na zawarcie umowy na wspomniany audyt. – Czym faktycznie uniemożliwił przeprowadzenie bezstronnego i niezależnego od siebie audytu w Spółce. Prezes nie przygotował też zestawień i informacji, o które wielokrotnie prosili członkowie Rady Nadzorczej, czym doprowadził do sytuacji, w której jego działanie nie jest skutecznie weryfikowane przez jakikolwiek organ – informuje strona milanowek.pl.

Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zaskarżyła uchwałę Rady Miasta Milanówka Nr 321/XXXVII/17 z dnia 31 sierpnia 2017 określającą taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków, przygotowane przez byłego już prezesa MPWiK.

Nowym prezesem została Jolanta Mądrzejewska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.