Odwołanie od obwodnicy Grodziska

Grodzisk Maz.

Wydawałoby się, że wydanie pozwolenia na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego to ostatni krok do jej realizacji. Niestety przeciwnicy tej inwestycji nie dają za wygraną. Do ministra infrastruktury wpłynęło odwołanie.

Dotychczasowe odwołania przeciw budowie obwodnicy w wyznaczonym śladzie niezadowoleni mieszkańcy gminy składali w momencie, gdy trwały starania o pozyskanie ZRID-u (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej – przyp. red.). Odwołania te mocno opóźniły dążenia do budowy drogi. Dopiero we wrześniu ubiegłego roku wojewoda wydał takie zezwolenie i wtedy wydawało się, że będzie już z górki. Jednak ostatnią deską ratunku dla przeciwników obwodnicy było odwołanie się do ministra infrastruktury. 
Tak też się stało.

Nie oznacza to jednak, że inwestycja znowu będzie odwlekać się miesiącami. – Minister ma wkrótce podjąć ostateczną decyzję w sprawie tego odwołania. Złożono je w charakterze ogólnym, na zasadzie „nie chcę tej obwodnicy i już”. Mamy wielką nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Wierzę głęboko, że budowa w tym roku się zacznie. Wiem, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do przetargu – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Podobne informacje przekazał nam MZDW. Minister ma podjąć decyzję do końca tego miesiąca. – W dalszym ciągu czekamy na rozpatrzenie złożonych odwołań przez ministra. Zgodnie z ostatnim pismem Ministerstwo Infrastruktury przedłużyło termin do 28 lutego – zaznacza Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Zachodnia obwodnica Grodziska Maz. ma przebiegać od węzła autostradowego przez strefę przemysłową w kierunku południowym. Czyli zjeżdżając z A2 w kierunku centrum Grodziska, za rondem pojedziemy prosto zamiast w lewo. Na końcu miejscowości Chlebnia obwodnica odbije na zachód w kierunku Wólki Grodziskiej. Tam za firmą Aryzta droga skręci na południe, następnie przetnie tory PKP i delikatnie zmieni na kierunek wschodni. W miejscowości Kałęczyn włączy się w drogę wojewódzką nr 579.

Na obwodnicę większość mieszkańców Grodziska Maz. czeka z niecierpliwością. O samej inwestycji mówi się od dobrych kilku lat. Droga pozwoliłaby nieco odkorkować miasto, a przede wszystkim wyprowadzić z niego ruch tranzytowy.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Odwołanie od obwodnicy Grodziska”

 1. Dyzio pisze:

  Andrzej z Kludna operator koparki nie zgadza sie na budowę obwodnicy. Jego syn Jarek tez.

 2. Anonim pisze:

  Niech już w końcu to wybudują! Grodzisk korkuje się niesamowicie. Dość blokowania tej inwestycji!

 3. robot pisze:

  Każdy urząd państwowy ma swoje kompetencje. Brak konsultacji społecznych proponowanych wariantów obwodnicy zachodniej będzie miał swoje 5 minut podczas uzyskiwania pieniędzy unijnych na jej budowę. Ponieważ konsultacji obydwóch wariantów nie było (a tylko jednego z nich, bo drugi był „zerowy”), to organ dzielący unijne pieniądze, jak się o tym dowie, powinien tej dotacji odmówić lub gwarancje dotacji wycofać. Czekać będziemy kolejne 20 lat. Po wybudowaniu CPK, Grodzisk będzie zupełnym zadu…piem i ta obwodnica nie będzie już nikomu potrzebna.

  • Jcjxjjx pisze:

   Sprawa jest konsultowania od do najmniej 1999 roku, jeżeli 20 lat to za mało by uzgodnić przebieg jednopasmowej drogi wojewódzkiej przez pola wrzosowiska i bagna za miastem i to od strony przemysłowej to ja nie wiem co może zadowolić malkontentów

   • husky pisze:

    jeśli konsultacjami wielowariantowości można nazwać pytanie: „czy jesteś za budową obwodnicy?” – to faktycznie, były konsultacje 😀

 4. husky pisze:

  Wielkie to zaskoczenie, wszak już po wyborach i jest temat do obietnic na kolejne 5 lat 🙂
  Że PSL obiecuje obwodnicę od 20 lat, to już się zdążyłem przyzwyczaić, ale że PiS ogłosił ZRiD jako swój sukces przed wyborami, zdając sobie sprawę, iż to inwestycja unijna, która nie spełnia podstawowych wymogów ze względu na choćby brak konsultacji w sprawie wariantów…to obecnemu, prawemu rządowi przecież nie przystoi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły