Odwiedziły Pierwszą Damę

Piastów

Młode zawodniczki Piastovii Piastów miały okazję spotkać się z Agatą Kornhauser-Dudą. Nie obyło się bez rozmów na temat zamiłowania dziewcząt do piłki nożnej. Pierwsza Dama szybko nie zapomni o wizycie futbolistek z Piastowa. Otrzymała od nich w prezencie klubową koszulkę.

W Piastowie prężnie rozwija się piłka nożna kobiet. Panie pokazują, że futbol jest ich wielką pasję i daje im ogromną radość. Zawodniczki z powodzeniem występują w rozgrywkach II ligi. Klub posiada również akademię, w której szkolą się młode adeptki futbolu. To właśnie one dostąpiły zaszczytu spotkania z Pierwszą Damą.

Dla młodych piłkarek było to ogromne przeżycie. Na pewno zachowają wiele wspomnień z rozmowy z Agatą Kornhauser-Dudą. – Dziewczyny z rocznika 2003 i młodsze miały okazję obejrzeć pałac i ogród prezydencki. Doszło również do spotkania z Pierwszą Damą. Pani Prezydentowa to niezwykle sympatyczna i urocza osoba. Zadziwiła nas swoją wiedzą o piłce nożnej. Zawodniczki odbyły z nią miłą rozmowę, w której poruszane były tematy związane ze szkołą oraz ich pasją do futbolu – opowiada Włodzimierz Golferd, prezes PKS Piastovia Piastów.

Podczas rozmów nie mogło zabraknąć również wątku dotyczącego Euro 2016. Pierwsza Dama życzyła zawodniczkom z Piastowa wielu sukcesów sportowych i czerpania radości z uprawiania piłki nożnej. Nie obyło się bez prezentów. Agata Kornhauser-Duda wręczyła zawodniczkom szalik, który towarzyszył jej podczas spotkań reprezentacji Polski. Z kolei przedstawicielki Piastovii podarowały prezydentowej klubową koszulkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.