Odśnieżanie jest obowiązkowe

Pruszków

Astronomiczna zima coraz bliżej. Czekamy kiedy spadnie śnieg, ale musimy również pamiętać, że do naszych obowiązków należy odśnieżanie. Przypomina o tym straż miejska.

Najmłodsi z utęsknieniem czekają na śnieg, aby ulepić bałwana. Większość z nas ma w zanadrzu łopaty, które pomogą usunąć nadmiar białego puchu. W związku ze zbliżającą się zimą pruszkowska straż miejska przypomina o obowiązkach.

Każdy zobowiązany jest do odśnieżania terenu położonego w pobliżu jego nieruchomości. Chodzi o uprzątnięcie śniegu oraz lodu z chodników, które znajdują się bezpośrednio przy posesji. – Ważne jest, aby mieszkańcy Pruszkowa mieli świadomość swoich obowiązków. Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo i komfort poruszania się po mieście. Dlatego też przypominamy o zimowych obowiązkach – mówi Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Przede wszystkim mieszkańcy Pruszkowa muszą pamiętać o konieczności odśnieżania chodników oraz usuwania sopli. – Obowiązki właściciela nieruchomości reguluje ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Każdy musi odśnieżyć chodnik znajdujący się bezpośrednio w sąsiedztwie jego posesji. Zwracamy również uwagę na sople, które stwarzają ogromne zagrożenie. Właściciel nieruchomości jest zobowiązany do usunięcia ich z dachu. Gdy widzimy sople na innym budynku to należy to zgłosić do straży miejskiej – wyjaśnia Skrabska.

W czasie mrozów należy również pamiętać o bezdomnych. Każdy z nas może zareagować i powiadomić właściwe służby. Straż miejska zareaguje na każde zgłoszenie. – Stale sprawdzamy pustostany, ale każdy sygnał od mieszkańców sprawdzamy – podkreśla Skrabska.

Każdy mieszkaniec Pruszkowa może powiadomić straż miejską o nieodśnieżonym chodniku, zwisających soplach oraz spotkanych osobach bezdomnych. Wystarczy zadzwonić pod numer 986.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.