Odsłonięto tablicę ku czci księdza Romana Indrzejczyka

Region

Tablicę ku czci księdza Romana Indrzejczyka, wieloletniego kapelana Szpitala Tworkowskiego, kapelana prezydenta RP, poety, filozofa, artysty odsłonięto w piątek w kościele Przemienienia Pańskiego w Pruszkowie.

W uroczystości uczestniczyli: wicemarszałek woj. mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski, starosta pruszkowski Elżbieta Smolińska, zastępcy prezydenta Pruszkowa Andrzej Kurzela i Andrzej Królikowski, wojewódzki konserwator zabytków Barbara Jezierska, biskup pomocniczy warszawski Piotr Jarecki oraz autor pamiątkowej tablicy prof. Gustaw Zemła. Nie zabrakło też społeczności pruszkowskiej, która była bardzo mocno związana z ks. Indrzejczykiem.

W trakcie uroczystości wiele było przemówień, wspomnień o księdzu Romanie, odczytano m.in. listy od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i marszałka woj. mazowieckiego, Adama Struzika.
Idea powstania tablicy ku czci ks. Indrzejczyka i umieszczenia jej w kościele Przemienienia Pańskiego powstała z potrzeby serca. – Kiedy rok temu, 11 lutego w Dzień Chorego ksiądz prałat Roman Indrzejczyk odprawiał w naszym kościele mszę świętą, kierował do nas wzruszające słowa homilii. Na zakończenie powiedział: „serce zostawiłem w Tworkach”. My to czujemy, a wyrazem upamiętnienia ukochanego przez naszą społeczność duszpasterza jest odsłonięcie tablicy. Została ufundowana przez liczne grono przyjaciół-ofiarodawców, jako najszczerszy dowód pamięci – mówiła Lidia Rudzka, dyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. Prof. Jana Mazurkiewicza.

Ks. Roman Indrzejczyk przez ponad 20 lat był kapelanem Szpitala Tworkowskiego, przyjacielem społeczności Pruszkowa i jednocześnie jednym z najwybitniejszych mieszkańców tego miasta. Zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.