Nieudzielenie absolutorium dla Guzika podtrzymane

Region

Regionalna Izba Obrachunkowa utrzymała w mocy podjętą uchwałę Rady Miasta Brwinowa o nieudzieleniu absolutorium burmistrzowi Andrzejowi Guzikowi za wykonanie budżetu w 2009 roku - czytamy na brwinow.com.

Guzik nie otrzymał absolutorium po raz piąty w ciągu dwóch kadencji. To rekord co najmniej lokalny. W tym roku był jedynym spośród okolicznych włodarzy, którego rada oceniła negatywnie.

Kwestia ta została poruszona na posiedzeniu Regionalnej Izby Obrachunkowej. RIO stwierdziła, że przedłożona opinia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Brwinowa została sporządzona zgodnie z prawem. Postawiony wniosek o nieudzieleniu absolutorium Guzikowi był, zdaniem izby, uzasadniony. Wobec tego RIO podtrzymało w mocy tę uchwałę, która została przegłosowana pod koniec kwietnia.

Na tym samym posiedzeniu Regionalnej Izby Obrachunkowej zakończyła się sprawa naruszania dyscypliny finansów publicznych przez wiceburmistrza Zbigniewa Serwickiego. Takie zarzuty postawił Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO. Komisja Orzekająca uznała wiceburmistrza Brwinowa winnym zarzucanych czynów i wyznaczyła karę grzywny w wysokości podwójnego wynagrodzenia miesięcznego, czyli blisko 19 tys. zł. Orzeczenie nie jest prawomocne. Serwicki może odwołać się do Głównej Komisji Orzekającej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.