Odra nie odpuszcza…

Pruszków

Sanepid poinformował, że wzrosła liczba zgłoszeń zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę. Od 10 października do 6 listopada w powiecie pruszkowskim zarejestrowano 21 przypadków.

Pojawiły się nowe przypadki podejrzeń zachorowań dotyczące osób dorosłych. Sanepid oczekuje na wyniki badań laboratoryjnych. – Trwają czynności pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie dotyczące opanowania i wygaszenia ognisk odry. Prace wspierają pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz inspekcje sanitarne ościennych powiatów – brzmi komunikat sanepidu.

Prowadzone są szczepienia ochronne osób z kontaktu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie uruchomiła punkty szczepień, w których wykonywane są szczepienia dla:

– dzieci nieszczepionych z bezpośredniego kontaktu z dziećmi / osobami chorymi

– dzieci szczepionych jedną dawką szczepionki z bezpośredniego kontaktu z dziećmi / osobami chorymi

– osób dorosłych nieszczepionych z bezpośredniego kontaktu z dziećmi / osobami chorymi

– dzieci nieszczepionych (brak dokumentacji szczepień) spoza kontaktu z dziećmi / osobami chorymi.

W punktach szczepień wskazanych do bezpłatnego szczepienia dla osób z kontaktu nie są wykonywane szczepienia dla osób niezwiązanych z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym. Wszyscy zainteresowani szczepieniami dla dzieci lub dorosłych powinni udać się do podmiotów leczniczych, w których objęci są podstawową opieką zdrowotną. Uzupełniające szczepienia w kalendarzu szczepień są bezpłatne dla osób do 19-go roku życia, a szczepienia zalecane dla osób dorosłych są płatne.

W tych placówkach uruchomiono szczepienia na odrę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.