Odpady segregowane odbierane w… dni targowe

Pruszków

Mieszkańcy ul. Komorowskiej w Pruszkowie skarżą się na termin odbioru segregowanych odpadów, którzy przypada w każdy trzeci wtorek miesiąca, czyli w jeden z dni targowych.

Każdy kto mieszka w Pruszkowie doskonale wie jak wyglądają dni targowe. Kierowcy pozostawiają swoje samochody przy ul. Komorowskiej często blokując wjazdy do posesji innym, a piesi mówiąc kolokwialnie „chodzą jak chcą”. Problem w tym, że w każdy trzeci wtorek miesiąca pojawią się dodatkowe utrudnienie, a mianowicie odbiór odpadów segregowanych.

Nasi czytelnicy informują, że paraliżuje to ruch na ul. Komorowskiej. Zwłaszcza, że ciężarówka zbierająca odpady pojawiła się przed godziną 8.00.  – Jak można było wpaść na pomysł odbioru odpadów we wtorki? Nie można przesunąć tego chociażby na środę? Nie dość, że w każdy wtorek odbywa się targ, to jeszcze z samego rana panowie przyjeżdżają ciężarówką i korkują całą ulicę – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do pruszkowskiego wydziału ochrony środowiska. Jak usłyszeliśmy w tej chwili nie ma możliwości zmiany daty, ale jest inny pomysł. – Odpady segregowane odbierane są z centrum miasta w każdy trzeci wtorek miesiąca. Niestety ul. Komorowskiej nie można wyłączyć ponieważ odpady odbierane są z całej dzielnicy. Zasugerujemy pracownikom aby pamiętali o targu i obsługiwali mieszkańców w późniejszych godzinach – mówi Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.