Odliczanie do otwarcia przedszkola w Otrębusach

Otrębusy

Nowe przedszkole w Otrębusach przyjmie maluchy w październiku. Uroczyste otwarcie obiektu prawdopodobnie odbędzie się w ostatnich dniach września.

Prace przy budowie nowej placówki przy Zespole Szkół w Otrębusach zakończyły się w sierpniu. Od tego momentu trwało oczekiwanie na uzyskanie odpowiednich pozwoleń na użytkowanie obiektu. – Odbiory techniczne służb sanitarnych (Sanepid) i przeciwpożarowych (KP PSP) zostały przeprowadzone w połowie sierpnia. Czekamy jedynie na decyzję pozwolenia na użytkowanie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego, który ma termin na jej wydanie do połowy przyszłego tygodnia – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

A jakie są pierwsze wrażenia po zakończeniu tej inwestycji? – To uważam jeden z najpiękniej położonych i bardzo ładny architektonicznie budynek w całej naszej okolicy. Wśród zieleni, drzew parkowych, zabytkowych, w zacisznym miejscu. Sam budynek jest w kształcie kwadratu z patio, na którego środku znajduje się plac zabaw. Jednocześnie okna sal nie wychodzą na plac zabaw, więc dzieci na placu nie będą rozpraszały tych w środku – zaznacza burmistrz Kosiński.

Przypomnijmy, że obiekt przyjmie setkę dzieci w czterech oddziałach. Zastąpi placówkę przy ul. Wiejskiej, w której było trzykrotnie mniej miejsc. Inwestycja pochłonęła ponad 6 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.