Oddział SOR w Pruszkowie? To zmniejszy kolejki w Grodzisku

Region

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Grodzisku Mazowieckim jest przeładowany. Radni powiatu grodziskiego szukają lekarstwa na ten problem.

Oczekiwanie na otrzymanie pomocy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w grodziskim Szpitalu Zachodnim trwa bardzo długo. Od rejestracji na oddziale do momentu wyjścia z niego z diagnozą mija zazwyczaj kilka, a niekiedy kilkanaście godzin. Nie ma się więc co dziwić, że pacjenci skarżą się na opieszałość lekarzy i personelu szpitala.

Kłopot związany z problemami na grodziskim SOR-ze dostrzegli właściciele szpitala, czyli władze powiatu grodziskiego. Na ostatniej sesji rady powiatu radni przyjęli stanowisko w sprawie zaspokojenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców w zakresie usług świadczonych przez szpitalne oddziały ratunkowe. Stanowisko pokazuje, że radni doskonale zdają sobie sprawę ze skali problemu. – Przez ostatnie kilka lat w szpitalnym oddziale ratunkowym Szpitala Zachodniego narasta problem związany z nadmiernym przeciążeniem pracą personelu, wynikającym z obsługi mieszkańców aż czterech powiatów. Braki kadrowe, niechęć lekarzy do podejmowania pracy w SOR z powodu dużego obciążenia, zwiększona odpowiedzialność to główne przyczyny, z którymi boryka się grodziski SOR i większość placówek posiadających w swej strukturze taki oddział – czytamy w stanowisku radnych.

Pojawia się jednak pytanie jak rozwiązać ten problem? Według radnych idealnym rozwiązaniem byłoby uruchomienie SOR-u w… Pruszkowie. – Jednym z rozwiązań jest utworzenie SOR-u w jednej z placówek działających na terenie powiatu pruszkowskiego – powiatu liczącego ok 165 tys. mieszkańców, a nieposiadającego takiego oddziału. Sytuację dodatkowo pogłębia fakt nieposiadania w ogóle placówki szpitalnej przez sąsiadujący powiat warszawski-zachodni. – dodają w stanowisku radni.

Póki co samo stanowisko nie sprawi, że na terenie powiatu pruszkowskiego pojawi się SOR. Z pytaniami o możliwość utworzenia takiego oddziału zwróciliśmy się do zarządców szpitali działających na terenie Pruszkowa. Czekamy na odpowiedzi.

Czy w jednym z pruszkowskich szpitali powinien działać SOR? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 31

31 odpowiedzi na “Oddział SOR w Pruszkowie? To zmniejszy kolejki w Grodzisku”

 1. MOP pisze:

  Wszyscy by chcieli tylko żreć z 500 plus i 300 plus, a lekarze niech najlepiej za darmo robią. Powinni wszyscy wyjechać z państwa które na nich non stop pluje. A #dumnizpolski niech leczą się sami.

 2. gosc pisze:

  może można otworzyć sor w cdk?

 3. O! pisze:

  Tylko nie w DAWNYM kolejowym. Teraz to porażka. I NIE MA miejsca na rozbudowę, mimo że z tyłu jakaś działka jest. To za mało. Naprawdę pomyślmy o Tworkach.

 4. Struś pisze:

  Powinni otworzyć SOR na Tworkach tylko z normalnym lekarzem nie psychiatrą tam jest nowa izba przyjęć miejsca jest wystarczająco nie które sale od remontu nie widziały pacjenta bo są nie używane więc tak jak pisze miejsce jest i tam mają rezonans i wogole więc niech zrobią tam SOR

  • MOP pisze:

   SOR to nie przychodnia tylko oddział ratunkowy. Nie można urządzić go w szpitalu psychiatrycznym, bo co dalej z pacjentem? Na jaki oddział trafi? A gdzie blok operacyjny i OIOM? Mnóstwo ludzi przychodzi na SOR z bólem paluszka, ale nie do tego on jest powołany.

 5. Agnieszka pisze:

  Urazówka. Bardzo prosimy. Gips tylko w Wawie albo Grodzisku……a jesteśmy takim dużym miastem….

 6. Jan pisze:

  Przy tej ilości ludzi, która będzie się cały czas zwiększać w okolicy(ceny są korzystniejsze niż m2 w stolicy, a i budować nie bardzo jest tam gdzie). Jakieś 160 tys. ludzi w powiecie to już jest ilość jak w niejednym mieście wojewódzkim. Dwa mełe szpitaliki na taką ilość osób nadające się raczej do wykonywania prostycz i rutynowych zabiegów to raczej za mało. Dla faktycznego bezpieczeństwa mieszkańców powinien tu być drugi szpital wielkości tego grodziskiego. Dwa małe szpitale to moim zdaniem pomyłka/marnotrawienie pieniędzy. Należałoby skoncentrować środki w jednym miejscu i to takim, które ma miejsce na rozbudowę w przyszłości, bo liczba ludzi maleć tu nie będzie. Myślą o tym wielkim lotnisku, ale jak coś się stanie to gdzie tych ludzi będą wozić? to dodatkowy argument za skierowaniem środków na już do władz, bo taki szpital będzie powstawał z 5 lat przy dobrych układach.

 7. Daro pisze:

  Lepiej w Ozarowie! Pruszkow powinien unikac Grodziska!

 8. Gość pisze:

  Powodzenia, z takimi lekarzami na pewno to bedzie sukces (oczywiscie ironia).

 9. Piotr pisze:

  Panie Starosto Pruszkowski i Panie Prezydencie Pruszkowa proszę o SOR w Pruszkowie i oddział pediatryczny.

 10. Grabarz pisze:

  Możecie sobie otworzyć nawet 100 SOR-ów w Pruszkowie i żaden nie będzie normalnie funkcjonować. Nikt normalny ani kompetentny nie przyjdzie pracować za pieniądze całkowicie niewspółmierne do zakresu odpowiedzialności. W szczególności biorąc pod uwagę taki stosunek do personelu, jaki zaprezentował poniżej Sanitariusz SOR. Wykwalifikowanym lekarzom i ratownikom podpowiem, że w Dubaju za takie umiejętności płaci się od kilkudziesięciu do pięćdziesięciu tysięcy USD miesięcznie. Powodzenia Polsko!

 11. mario pisze:

  Brak SORu w tak dużym powiecie to WSTYD i ŻENADA.

 12. mario pisze:

  To jest żenada żeby tak duży powiat nie miał swojego SORu- wstyd.

 13. kkkkkkkkkk pisze:

  szpital w Grodzisku kosztował ponad 180mln zł, na dzisiejsze ceny budowy to pewnie ze 300mln zł. Na pewno sfinansujecie to z budżetu obywatelskiego. A to i tak nie jest jakiś wielki szpital, nie ma wielu rzeczy.

 14. Czok pisze:

  Oczywiście, że w mieście powiatowym powinien być SOR. Dostanie się na SOR warszawski, czy też grodziski obecnie graniczy z cudem. Szpital Kolejowy nadawał by się na taką placówkę. Mam nadzieję, że doczekam SOR-u w Pruszkowie za swojego życia.

 15. jsnochowski@wp.pl pisze:

  W 100% oczywiście że powinien być sor w Pruszkowie.W Grodzisku jest makabra od ilości pacjęntów.Przeważająca ilość z okolic Pruszkowa,Piastowa nawet Warszawy.

 16. Zez pisze:

  SOR w Pruszkowie nigdy nie powstanie, brak oddzialu ortopedycznego brak tomografi komputwerowej itd szpital na wrzesinie to tylko namiastka prawdziwego szpitala. Prosze się nie łudzic źe kiedykolwiek powstanie tu SOR. No ale moźe ciemny lud to kupi.

 17. aronia pisze:

  Wolę poczekać 10 godzin w Grodzisku niż być przyjęta bez czekania w Pruszkowie.

  • kasia pisze:

   Jestem za aby w Szpitalu Kolejowym, powstał SOR, odciążył by Grodzisk,a po drugie ludzie z Pruszkowa nie musieliby jechac do Grodziska a mieli by u siebie pomoc ..

  • kasia pisze:

   dziobak..ja raz korzystałąm z nocnej pomocy w szpitalu Kolejowym w Pruszkowie, zostałąm przyjeta szybko i sprawnie .Mimo że lekarz spał ,To chwile sie ogarnał i mnie przyjal , wyszłam szybko z recepta na lek i decyzja od lekarza co mi jest ..Było szybko i sprawnie .

 18. dziobak250 pisze:

  Tam już dawno powinien być SOR

 19. Sanitariusz sor pisze:

  Podstawowym problem kolejek jest nie ilość pacjentów tylko podejście lekarzy i pielęgniarek do swoich obowiązków. Lekarze i pielęgniarki przychodzą na SOR wyspać się za pieniądze podatników i ewentualnie udzielić komuś pomocy.

  • rin pisze:

   Byłam na SOR w Grodzisku. Tam nie ma czasu na spanie.

  • J 23 pisze:

   Pacanie jeden to moźe przyjdz pracowac na noce za 15 zeta brutto to zrozumiesz dlaczego tak jest .Prezes Kaczor rozdaje kase na lewo i prawo a o pracownikach słuźby zdrowia to zapomniał no ale jak zachorował na noge to kule przywiózł mu na żoliborz osobiscie dyr szpitaka z szaseròw. Lekarze to juź zarabjają kasiorke ale reszta to dostaje pomyje i ochłapy. Zapraszam do pracy za 15 zl

   • Sanitariusz sor pisze:

    Lekarz na SOR zarabia średnio 200 zł/godz, pielęgniarka 50zł. Do tego dodatek za noce, święta. Najpierw dniówka 12 godz na oddziale, potem nocka na SOR – najlejpiej opłacany ‚odpoczynek’. Reszta personelu nie ma nic do gadania bo lekarz musi się wyspać. A pacjent siedzi średnio 4-6 godzina na krześle aż królewicz się obudzi. Kpina.

    Tak wyglądają wszystkie SORy w okolicy. I w Grodzisku i w Warszawie. Dodatkowy w Pruszkowie nie zmieni sytuacji.

  • Gula pisze:

   Ciekawe mądralo gdzie pracujesz skoro śmiesz się podpisać jako sanitariusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły