Oddano do użytku obwodnicę Mszczonowa

Region

Oddano do użytku obwodnicę Mszczonowa w powiecie żyrardowskim - poinformował w piątek Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Wybudowanie odcinka drogi o długości 6 km wraz z niezbędną infrastrukturą kosztowało ok. 68 mln zł.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Ivetta Biały, dzięki zakończeniu inwestycji ma poprawić się bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców omijających Warszawę od strony południowej. Obwodnica wyprowadzi też ruch tranzytowy z centrum Mszczonowa.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 6-kilometrowy odcinek wybudowano pięć miesięcy przez terminem.

Rzeczniczka poinformowała, że inwestycja jest kontynuacją zakończonego w 2004 r. pierwszego etapu budowy. W ramach drugiego etapu wybudowano trzy wiadukty, most oraz węzeł drogowy Tarczyńska. Inwestycja objęła również budowę oświetlenia, urządzeń ochrony środowiska, jak zbiorniki retencyjne i urządzenia podczyszczające, przebudowę linii energetycznych, urządzeń telekomunikacyjnych i wodociągowych.

Według zapowiedzi wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, w nadchodzących miesiącach zostaną otwarte obwodnice Żyrardowa, Serocka oraz pierwsze odcinki obwodnicy Warszawy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.