Oddaj krew, możesz uratować komuś życie

Region

W magazynach zaczyna brakować krwi. A jak wiadomo – jest ona na wagę złota i ratuje życie. Każdy z nas może włączyć się w akcję pomocy. Sprawdźcie, gdzie w naszym regionie w najbliższym czasie będzie można oddać krew!

Wystarczy poświęcić chwilę, która może być zbawienna dla drugiego człowieka. Deficyt krwi nasila się w czasie wakacji. Dlatego każdy dawca jest prawdziwym skarbem, a wręcz bohaterem. Samo pobieranie krwi nie jest bolesne, ale wcześniej należy przygotować się na krótkie badanie lekarskie. Dawcą może być każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat.

O czym należy jeszcze pamiętać? Przed oddaniem krwi należy dobrze się wyspać, zjeść lekkie śniadanie i dzień wcześniej wypić około dwóch litrów płynów. W dobie poprzedzającej zabieg nie wolno spożywać alkoholu i należy ograniczyć palenie.

W najbliższym czasie w naszym regionie będzie można podzielić się życiodajnym płynem. 6 sierpnia w godz. 9.00-13.30 przy parafii w Raszynie stanie ambulans pobrań. Z kolei 8, 22 i 29 sierpnia (9.30-12.30) krew będzie można oddać w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim, zaś 19 sierpnia (10.00-15.00) ambulans pojawi się przy ul. Chemicznej. Krwiodawcy z Pruszkowa w akcję pomocy będą mogli włączyć się 21 sierpnia (9.00-13.00) przy urzędzie stanu cywilnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.