Oddaj elektrośmieci, a dostaniesz tuję

Brwinów

16 grudnia mieszkańcy gminy Brwinów będą mieli okazje do oddania zużytego sprzętu RTV i AGD, akcesoriów komputerowych, baterii oraz innych elektroodpadów.

Mobilna zbiórka elektroodpadów odbędzie się w najbliższą sobotę. To okazja aby pozbyć się zalegającego, starego i zużytego sprzętu elektronicznego. Oddać można także baterie. W przeszłości gmina wielokrotnie organizowała takie zbiórki. W zamian za oddanie elektrośmieci można było otrzymywać sadzonki. Teraz w nagrodę mieszkańcy dostaną tuje.

Ponadto zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym urządzenia, których działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub od obecności pól elektromagnetycznych, poddawane są obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu. Oznacza to, że wszystkie pralki, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, urządzenia klimatyzacyjne, mikrofalówki, odkurzacze, żelazka, tostery, a nawet świetlówki kompaktowe, po okresie użytkowania nie mogą zostać tak po prostu wyrzucone do śmieci. Powinny trafić do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu lub unieszkodliwiania.

Zbiórka będzie organizowana w kilku miejscach na terenie gminy Brwinów. Sprawdźcie gdzie:

Kanie, parking przy stacji WKD – godz. 9.00-10.30

Owczarna, Świetlica OWCA, ul. Cyprysowa 4 – godz. 10.45-12.15

Brwinów, obok urzędu przy ul. Grodziskiej – godz. 12.30-14.00

Biskupice 51, teren Ochotniczej Straży Pożarnej – 14.15-15.45

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.