Oddadzą trasę S8 kierowcom

Region

Jeśli wszystkie procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przebiegną sprawnie, kierowcy już od przyszłego tygodnia będą mogli korzystać z pierwszego odcinka trasy S8.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do nadzoru budowlanego z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie gotowego odcinka trasy S8. Konsorcjum złożone z czterech firm (Budimex, Strabag, Mostostal Warszawa i Warbud) zobowiązało się wykonać trasę w ciągu 27 miesięcy. Termin oddania przewidziany jest na najbliższą środę, czyli 15 grudnia.

Dbałość o szczegóły

Drogowcom jeszcze przed atakiem zimy udało się praktycznie zakończyć budowę. Gotowe były nawet takie detale jak oznakowanie poziome trasy. Obecnie wykonawcy testują ostatnie elementy jak oświetlenie czy przepompownie wody. Tych ostatnich jest aż 46, ponieważ prawie jedna czwarta długości trasy znajduje się poniżej poziomu wód gruntowych. Dodatkowo trasa jest odśnieżana.

W oczekiwaniu na A2

Mimo oddania ekspresówki do użytku kierowcy będą mogli korzystać tylko z jej fragmentu. Wszystko przez budowę autostrady. Póki A2 nie dotrze do Konotopy kierowcy będą mogli dojechać najdalej do węzła Mory i wjechać na trasę poznańską. Na odcinku trasy prowadzącym do Konotopy drogowcy ustawią betonowe zapory by uniemożliwić jazdę amatorom dużych prędkości. S8 ułatwi kierowcom dojazd do wielu dzielnic Warszawy, m.in do Żoliborza czy Bródna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.