Od nowego roku nie będzie telewizji analogowej?

Region

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przedstawiciele platform cyfrowych wmawiają klientom, że z początkiem roku kończy się nadawanie telewizji analogowej. Naciągają ich na drogi sprzęt i grożą karami za zerwanie umów. Tymczasem polski rząd zobowiązał się do wyłączenia sygnału analogowego do 31 lipca 2013 roku.

Gazeta opisuje działania grupy oszustów, którzy reprezentowali jedną z platform cyfrowych. Przekonywali mieszkańców gminy Hrubieszów, głównie starsze osoby, że jeśli nie kupią za kilkaset złotych nowoczesnych dekoderów i nie podpiszą umowy, to po Nowym Roku stracą dostęp do programów telewizyjnych.

Dziesięciu pracowników zamojskiego oddziału tej firmy, w tym dwóch menedżerów, zostało już zatrzymanych przez policję i usłyszało zarzuty oszustwa i tak zwanego sprawstwa kierowniczego. „Dziennik Gazeta Prawna” dodaje, że na terenie całego kraju działa przynajmniej kilkanaście grup wyłudzających pieniądze w podobny sposób. W Rzeszowskiem na przykład naciągacze podają się za oficjalnych reprezentantów Telewizji Polskiej i twierdzą, że przysłał ich urząd gminy. Oszuści szukają osób odbierających sygnał telewizyjny za pomocą tradycyjnych anten.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.