Chaos na kolei

Region

Już od poniedziałku 20 września pasażerowie, którzy podróżują koleją podmiejską będą musieli zmagać się ze sporymi utrudnieniami. Z powodu prac remontowych zmieniona zostanie organizacja ruchu.

W poniedziałek ruszą prace modernizacyjne na stacjach PKP w Ursusie i Włochach. PKP Polskie Linie Kolejowe zdecydowało się wyremontować oba obiekty. Zakres prac obejmie m.in. udrożnienie instalacji odwodnieniowej, ułożenie nowej izolacji między torami a stropem przejścia podziemnego i naprawę zewnętrznej betonowej konstrukcji przejść pod torami. Budowlańcy będą pracować na obu przystankach jednocześnie. W związku z pracami z ruchu wyłączony zostanie jeden tor podmiejski.

Pociągi przez cały okres remontu będą kursowały wahadłowo. W porannych godzinach szczytu priorytet na trasie będą miały składy jadące do Warszawy. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce w godzinach popołudniowych. Wtedy pierwszeństwo będą miały pociągi jadące w stronę Grodziska Maz. W kierunku przeciwnym do priorytetowego, pociągi będą jeździć, co godzinę.

Część składów będzie kursować jedynie do stacji Warszawa Ursus. Ta trasa będzie obsługiwana wyłącznie przez pociągi Kolei Mazowieckich. W Ursusie pasażerowie przesiądą się do autobusów zastępczych ZTM, które zawiozą ich do lokomotywowni w Odolanach. Tu czekać na nich będzie kolejna przesiadka, tym razem do składów obsługiwanych przez SKM. Te dowiozą ich do stacji Warszawa Zachodnia.

Ze względu na warunki techniczne przy stacji PKP w Pruszkowie, składy SKM, które będą wykonywać pełne kursy, będą musiały dojeżdżać do Grodziska Maz. W trakcie kursów powrotnych SKM-ki będą kursowały bez pasażerów. Dodatkowo dla poprawy obsługi odcinka Grodzisk Maz. – Brwinów, niektóre pociągi KM będą docierać do Warszawy Zachodniej torami dalekobieżnymi.

Na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia w pociągach KM będą honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM. Również w składach SKM kursujących na tym odcinku, oraz na odcinku Odolany – Warszawa Zachodnia, a także w komunikacji zastępczej będą uznawane bilety KM.

Wszystkie informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu kolejowego i zasadach korzystania z przejazdów, pasażerowie znajdą w pociągach SKM i KM oraz na stronach internetowych ZTM, KM i PKP PLK.

ROZKŁADY

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.