Droższe bilety PKP

Region

Od dziś drożeją bilety na pociągi InterCity - średnio o 3,43 procent. Katarzyna Zimnicka-Jankowska, dyrektor handlowy, członek zarządu PKP Intercity tłumaczy, że związane jest to ze wzrostem kosztów eksploatacyjnych spółki przede wszystkim wzrostem kosztów cen energii elektrycznej trakcyjnej, kosztów utrzymania i eksploatacji taboru.

„Ostatnia podwyżka miała miejsce rok temu. Na przełomie grudnia, stycznia dokonaliśmy tylko podwyżki o podwyżkę VAT-u, to co wynikało z przepisów prawa. W związku z tym ta podwyżka teraz będzie odzwierciedlała zmiany w kosztach działalności naszej spółki” – wyjaśnia Katarzyna Zimnicka-Jankowska.

W zależności od długości trasy, ceny biletów jednorazowych na przejazd w klasie 2 w pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK) wzrosną od 30 groszy do 2,50 zł brutto, natomiast w pociągach Express InterCity (EIC) od 70 groszy do 4,30 zł. Ceny biletów Weekendowych, Podróżnika, biletów odcinkowych okresowych, miejscówek i biletów dodatkowych na miejsca sypialne i do leżenia oraz wydawanych wg oferty specjalnej Bilet Rewelacyjny pozostaną bez zmian.

Po zmianie za jednorazowy bilet na przejazd w 2 klasie np. z Warszawy do Lublina pociągiem TLK pasażer bez żadnej ulgi zapłaci 38,50 zł, czyli o 1,10 zł więcej. Na innej popularnej trasie – z Warszawy do Łodzi – będzie to o 1,20 zł więcej. Jeśli pasażer chciałby się wybrać pociągiem EIC z Gdyni do Warszawy nowa cena wyniesie 119,50 zł (wraz z miejscówką), czyli wzrośnie o 4,00 zł. Natomiast wybierając pociąg TLK na trasie z Warszawy do Krakowa (przez CMK) lub z Wrocławia do Przemyśla (albo z powrotem) zapłacimy za przejazd tyle samo co przed 15 lutego. W pociągach TLK na tych trasach obowiązuje cennik oferty Biletu Rewelacyjnego, który nie ulega zmianie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.