Od czerwca zmiany na kolei

Region

Niebawem rozpocznie się kolejny etap modernizacji przystanku kolejowego Warszawa Stadion. Prace będą trwać od 1 czerwca do 24 lipca.

Z powodu remontu kolejarze muszą zamknąć podmiejski odcinek linii średnicowej. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich będą kursowały na skróconych trasach, a niektóre składy pojadą objazdem przez Dworzec Centralny. Aby ułatwić przejazd pasażerom uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Szybka Kolej Miejska linia S1

Część pociągów tej linii (mniej więcej raz na godzinę) będzie kursowała po torach dalekobieżnych, czyli przez Dworzec Centralny. W związku z tym nie będą się zatrzymywały na przystankach: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Pozostałe pociągi S1 będą miały skrócone trasy. Składy jadące z Pruszkowa dojadą tylko do Dworca Zachodniego. Składy z Otwocka – tylko do Dworca Wschodniego.

Koleje Mazowieckie

Pociągi jadące z kierunku zachodniego (Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Radom) będą dojeżdżały tylko do Warszawy Zachodniej. Przez Warszawę Centralną będzie kursowała część pociągów ze Skierniewic, część składów z Dęblina, większość pociągów z Siedlec, a także pociągi przyspieszone kursujące obecnie przez dalekobieżną linię średnicową (część składów z Radomia, Łukowa, Siedlec, Skierniewic, Żyrardowa i Płocka).

Komunikacja zastępcza

Koleje Mazowieckie uruchomią wahadłowe połączenia na trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście. Pociągi będą kursowały w godz. 4.30 – 0.00 z częstotliwością ok. 15 minut w każdym kierunku.

Również Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię ZS2. Autobusy będą kursować w godz. 4.30-0.00, na trasie: Dw. Wschodni (Kijowska) – Kijowska – Targowa – Zamoyskiego – al. Zieleniecka – Rondo Waszyngtona – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – E. Plater – Dw. Centralny. W godzinach szczytu linia będzie kursowała, co 4 minuty, poza szczytem – co 8 minut a w soboty i święta – co 10 minut. Linia będzie obsługiwana wyłącznie autobusami wielkopojemnymi.

Ponadto, do 10 czerwca dojazd ze Śródmieścia do Dw. Wschodniego zapewniać będą tramwaje linii 7 oraz 22.

Dla pasażerów

Informacje o zmianach w organizacji ruchu kolejowego pojawią się na przystankach kolejowych. W pociągach SKM pojawią się plakaty i ulotki informacyjne. Dodatkowo komunikaty głosowe emitowane będą także na dworcach: Wschodnim, Centralnym i Zachodnim.

W dniach 1-3 oraz 6 czerwca na dworcach: Wschodnim, Zachodnim i Centralnym w godzinach 7.00–19.00 do dyspozycji pasażerów będą informatorzy ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.