Od poniedziałku duże utrudnienia w Warszawie

Region

Najbliższe dni nie będą zbyt łatwe dla kierowców poruszających się po stolicy. Do Warszawy na międzynarodowy szczyt przyjadą delegacje wielu krajów, a część ulic w centrum zostanie zamknięta dla parkowania.

Konferencja z udziałem zagranicznych polityków i głów państw rozpocznie się w środę, a zakończy w czwartek. Utrudnienia w ruchu będą jednak już od poniedziałku, a zakończą się dopiero w piątek. Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał na części ulic, szczególnie w centrum i w rejonie hoteli przyjmujących delegacje. Od środy zamknięty zostanie Plac Zamkowy. – Ze względu na specyfikę wydarzenia, z udziałem delegacji z różnych państw, służby będą mogły operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic. Wówczas pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami – informuje warszawski ratusz.

Od poniedziałkowego wieczora do piątkowego poranka zakaz parkowania obejmie: ul. E. Plater na odcinku od Al. Jerozolimskich do Nowogrodzkiej, ul. Nowogrodzką na odcinku od E. Plater do T. Chałubińskiego.

Od godz. 20.00 we wtorek do piątku rano nie zaparkujemy w następujących miejscach: ul. Belwederska na odcinku od drogi wewnętrznej za hotelem do Spacerowej, ul. Spacerowa na odcinku od Belwederskiej do drogi wewnętrznej za hotelem (tylko po stronie hotelu), ul. B. Prusa (po stronie hotelu), ul. M. Konopnickiej na odcinku od ul. B. Prusa do parkingu (po stronie hotelu), jezdnia prowadząca z ul. Wiejskiej na pl. Trzech Krzyży, ul. E. Plater na odcinku od Śliskiej do Siennej, ul. Śliska, ul. Sienna na odcinku od Sosnowej do E. Plater, ul. Sosnowa na odcinku od  Śliskiej do Siennej, ul. Karowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Browarnej, ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Królewskiej do Miodowej (wraz z parkingiem przed hotelem), ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingiem przed hotelem), pl. marsz. J. Piłsudskiego na odcinku od ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza do Ossolińskich, ul. Ossolińskich, ul. Królewska na odcinku od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia (wraz z parkingiem przed hotelem).

W środę z parkowania wyłączone będą: pl. Zamkowy (wraz z tzw. dziedzińcem trójkątnym i placem przed kościołem św. Anny), ul. Miodowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Senatorskiej, ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do Kapitulnej, ul. Senatorska na odcinku od Miodowej do Podwale, ul. Kapitulna, ul. Piekarska, ul. Piwna na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Zapiecek, ul. Świętojańska na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Zapiecek, ul. Dziekania, ul. Kanonia, ul. Jezuicka, ul. Celna, ul. Brzozowa, ul. Mostowa na odcinku od Starej do Boleść, ul. Boleść, ul. Grodzka, ul. Nowy Zjazd, ul. Bugaj, ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od Boleść do Grodzkiej (po stronie Zamku Królewskiego), parking pod mostem Śląsko-Dąbrowskim (pomiędzy ulicami Grodzką a Nowy Zjazd), ślimaki zjazdowe mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Od środy od godz. 22.00 do czwartku do godz. 22.00 wyłączone z parkowania będą: ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego, al. Józefa Poniatowskiego (do łącznicy zjazdowej na ul. Wał Miedzeszyński), ul. Jakubowska od Wał Miedzeszyński do Łotewskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Od poniedziałku duże utrudnienia w Warszawie”

  1. Anonim pisze:

    Kolejny idiotyczny pomysł Ministerstwa ds. skłócania nas z resztą świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły