Od niedzieli nowy rozkład jazdy

Kolej

Już jutro, 11 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Na jakie zmiany muszą przygotować się pasażerowie?

Koleje Mazowieckie nie wprowadzają póki co ogromnej rewolucji. – Rozkład jazdy pociągów pozostanie na obecnym poziomie. Pociągi do i ze Skierniewic kursujące na tej linii będą obsługiwane taborem 45WE „Impuls”, zaś jedna para pociągów „Wiedenka” i „Bolimek” przez wagony piętrowe. Pasażerowie muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu pociągów związane z modernizacją linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Według wstępnych założeń prace rozpoczną się w połowie roku, a ich kulminacja nastąpi we wrześniu 2017 r., wówczas pociągi kursujące linią podmiejską zostaną zastąpione komunikacją autobusową – informuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.

Szybciej i częściej od niedzieli pojadą kolejki WKD. Więcej połączeń będzie zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta. – Następuje wprowadzenie w dni powszednie podstawowej częstotliwości kursowania co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 15 minut poza szczytem na relacji pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD. Równocześnie wszystkie kursy w relacji do i z Komorowa ulegają wydłużeniu do Podkowy Leśnej Głównej – informuje przewoźnik. W soboty, niedziele i święta pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD pociągi pojadą co 20 minut.

W relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska czas przejazdu skróci się o 2 minuty, w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Milanówek Grudów od 2 do 4 minut.

Zmiany pojawią się również w grafiku Szybkiej Kolei Miejskiej, ale nie należy spodziewać się zaskakującego przewrotu. Rozkład jazdy nadal będzie zbliżony do obecnego, mimo to warto sprawdzić godziny odjazdów i przyjazdów SKM (mogą różnić się kilka lub kilkanaście minut). Szczegóły znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.