Od jutra w Brwinowie nie kupisz alkoholu miedzy 22 a 6

Brwinów

Brwinowscy radni uchwalili zasady sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Oznacza to zakaz sprzedaży alkoholu w godz. 22.00 – 6.00. Przepisy zaczną obowiązywać już od 4 sierpnia.

Takie uchwały podjęto nie tylko w Brwinowie. Jest to związane z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, co daje możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zakaz obowiązuje we wszystkich punktach handlowych, natomiast nie dotyczy miejsc gdzie można spożywać alkohol na miejscu, mogą to być np. punkty gastronomiczne.

Zakaz sprzedaży alkoholu w gminie Brwinów będzie obowiązywał od 4 sierpnia, w godzinach 22.00 – 6.00. Natomiast jest jedno „ale”, bowiem zakaz dotyczy sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 4,5 proc. (oprócz piwa). Ponadto jest też jeden wyjątek, to sołectwo Kotowice, gdzie ograniczenia nie będą obowiązywać.

– Radni uchwalili też zasady lokalizacji miejsc sprzedaży napojów alkoholowych. Muszą być one położone w odległości co najmniej 50 m od szkoły, przedszkola, kościoła, cmentarza i przystanku kolejowego, a punkt podawania napojów alkoholowych w odległości co najmniej 80 m od tych obiektów. Jeżeli miejsca sprzedaży i podawania napojów są wyposażone w monitoring i są otwarte do godz. 21, odległości m.in. od placówek oświatowych wynoszą kolejno 20 m i 50 m – podaje brwinowski urząd.

Na terenie całej gminy Brwinów maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż piwa i napojów alkoholowych, które można spożywać poza miejscem sprzedaży, wynosi 50. Maksymalna liczba zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które można spożywać w miejscu sprzedaży, wynosi 16.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.