Od jutra Pruszków, Piastów i Reguły bez wody

Region

W Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Regulskiej w Michałowicach doszło do awarii magistrali wodociągowej „DN 700”, przez co mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Reguł od 21 marca nie będą mieli wody w kranach.

Aby usunąć awarię konieczne jest wyłączenie magistrali z eksploatacji, dlatego jutro (wtorek) od godz. 9.00 nastąpi przerwa w dostawie wody we wspomnianych miejscowościach oraz obniżone jej ciśnienie w Ursusie. –  Prace naprawcze będą prowadzone w trybie ciągłym, natomiast, ze względu na średnicę przewodu (0,7 m), konieczność precyzyjnej lokalizacji i określenia charakteru uszkodzeń oraz wysoki poziom wód gruntowych występujący w okresie wiosennym, operacja jest bardzo skomplikowana technicznie – napisano na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

Na jak długo zapanuje susza w naszych kranach? Według informacji przekazanych przez spółkę czas naprawy wyniesie 48 godzin, z możliwością przedłużenia do 72 godzin. Wszystko zależy od miejsca i stopnia uszkodzenia przewodu. Dokładniejsze oszacowanie czasu utrudnień możliwe będzie po wykonaniu wykopów i oględzin magistrali. Takie informacje mamy uzyskać jutro (21 marca) ok. godz. 15.00, śledźcie nasz portal!

Tradycyjnie, jak to bywa w takich sytuacjach ratunkiem będą beczkowozy. Oto lista dokładnych lokalizacji:

Pruszków:
ul. Emancypantek na skrzyżowaniu z ul. Lalki
ul. Emancypantek 8
ul. Antka na skrzyżowaniu z ul. Placówki
ul. Bolesława Prusa 35
ul. Akacjowa 6
ul. Powstańców 10
ul. Kopernika na skrzyżowaniu z ul. Hubala

Piastów:
ul. Wysockiego w rejonie ul. Wojska Polskiego
ul. Emilii Plater w rejonie ul. Piłsudskiego

Reguły:
ul. Wiejska na skrzyżowaniu z ul. Krótką

Mimo dostępności beczkowozów, warto wcześniej przygotować się na brak wody. Jednak z tym nie będzie raczej większego problemu, bo Pruszkowianie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości są przyzwyczajeni do takich sytuacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.