Od czwartku utrudnienia na szlaku WKD

Region

Już od czwartku, 1 czerwca, pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą przygotować się na utrudnienia i zmiany w kursowaniu kolejek. Rozpoczyna się remont torowiska i mostka nad Zimną Wodą na odcinku Komorów-Podkowa Leśna Główna.

Na remontowanym odcinku pociągi będą kursować wahadłowo, napierw po torze w kierunku Warszawy, miesiąc później w stronę Grodziska. Na trasę wyjadą autobusy komunikacji zastępczej, które uzupełnią okrojone połączenia.

W okresie od 1 czerwca do 30 czerwca ruch będzie wyglądał następująco:

Na odcinku Komorów-Podkowa Leśna Główna ruch pociągów będzie się odbywać wahadłowo, wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Tor nr 1 będzie w tym czasie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów (wraz ze wszystkimi peronami przystankowymi zlokalizowanymi przy tym torze).

Na odcinku Pruszków WKD-Podkowa Leśna Główna w zamian za część wycofanych kursów pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Na odcinku Milanówek Grudów-Podkowa Leśna Główna ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany. W zamian za wycofane pociągi na tej relacji zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA).

Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz obsługującymi relację w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi od 7 do 8 minut.

Stacja Podkowa Leśna Główna będzie stanowić również punkt przesiadkowy dla wszystkich pasażerów pomiędzy pociągami obsługującymi relację w kierunku Warszawy oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej obsługującymi relację w kierunku Milanówka. Czas przewidziany na przesiadkę wynosi średnio 5 minut.

Rozkład jazdy autobusów dostępny jest tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.