Od czerwca utrudnienia na linii WKD

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa przygotowuje się do drugiego etapu remontu torowiska. Spółka poinformowała o utrudnieniach jakie wystąpią w porach nocnych przez cały czerwiec.

Chodzi o remont drugiego toru, który zaplanowano na tegoroczne lato. To kontynuacja prac zrealizowanych w ubiegłym roku, czyli kompleksową naprawię toru nr 1. Inwestycje mają na celu utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego infrastruktury kolejowej przewoźnika.

WKD ogłosiła na swojej stronie internetowej, że od nocy z 1 na 2 czerwca do końca miesiąca wystąpią utrudnienia na linii. Wiążę się to z pracami wymagającymi wyłączenia z ruchu pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. Będzie to okres przygotowawczy do wspomnianej kompleksowej naprawy toru nr 2, która zostanie przeprowadzona w lipcu i sierpniu.

Co to oznacza dla pasażerów? Pociągi nr 162, 165, 167 i 236 będą kursować według skróconych relacji i każdy z nich będzie odwołany w porze nocnej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. W zamian za to przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową. Oto specjalny rozkład jazdy:

kurs nr A162 relacji: Komorów (odj. 0:18) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 0:57)
kurs nr A165 relacji: Warszawa Śródmieście WKD (odj. 23:50) – Komorów (przyj. 0:30)
kurs nr A167 relacji: Warszawa Śródmieście WKD (odj. 0:20) – Komorów (przyj. 1:00)
kurs nr A236 relacji: Komorów (odj. 23:38) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 0:17)

Przystanki osobowe Warszawa Salomea oraz Malichy nie będą obsługiwane przez komunikację zastępczą. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.