Oczekiwanie na Nową Stację

Pruszków

Pruszkowianie z niecierpliwością oczekują otwarcia w mieście pierwszej galerii handlowej. Wiele wskazuje, że jej budowa ruszy niebawem. Choć nie obyło się bez opóźnienia.

Nowa Stacja, bo o niej tu mowa, ma być nowoczesnym centrum handlowym. W galerii znajdzie się miejsce dla 120 znanych sklepów, multipleksu kinowego, sezonowego lodowiska, szkoły tańca, klubów fitness. Mieszkańcy pytają, co się dzieje z tą inwestycją. I trudno się dziwić, ponieważ budowa pierwotnie miała ruszyć na początku pierwszego kwartału tego roku, jednak do tej pory prace nie wystartowały. Dlaczego?

Dodatkowy czas 
– Proces przygotowań do realizacji inwestycji o takiej skali i nowoczesnym charakterze zawsze jest długotrwały. Wymaga realizacji czasochłonnych konsultacji, uzgodnień czy pozyskiwania pozwoleń. W przypadku Nowej Stacji potrzebowaliśmy dodatkowego czasu, bo naszą ambicją od samego początku jest zapewnienie nowoczesnego centrum handlowego, które będzie spełniało potrzeby mieszkańców Pruszkowa i wymagających najemców – mówi Maciej Krzewiński z ECC Real Estate (inwestor). – Cierpliwość mieszkańców Pruszkowa, za którą dziękuję, zostanie jednak nagrodzona, co mówię z nieukrywaną radością. Miło mi poinformować, że oczywiście obiekt otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę, finalizujemy kompletowanie ostatnich dokumentów umożliwiających rozpoczęcie właściwych prac budowlanych – dodaje. 

Obecnie teren przy ulicy Sienkiewicza jest przygotowywany do rozpoczęcia inwestycji. W najbliższych tygodniach działka zostanie ogrodzona. Kiedy wystartuje sama budowa Nowej Stacji? 
Rozpocznie się po wakacjach, wczesną jesienią. Od tej chwili jeszcze bardziej intensywnie będziemy informować mieszkańców o kolejnych etapach, a także brać jeszcze większy udział w życiu miasta, np. uczestnicząc w piknikach czy innych wydarzeniach – podkreśla Maciej Krzewiński.

Multikino w Pruszkowie
Dla mieszkańców Pruszkowa niezwykle istotnym elementem Nowej Stacji jest strefa rozrywkowa. A dokładniej kino. Inwestor zdradził nam kto będzie jego operatorem. 

– W projekcie centrum wprowadzaliśmy zmiany między innymi dotyczące kina. W Nowej Stacji powstanie Multikino z siedmioma salami kinowymi – mówi Maciej Krzewiński. 

Znane marki
Dziś już wiadomo, że najemcami w Nowej Stacji oprócz wspomnianego Multikina będą H&M, Carrefour, RTV Euro AGD, Superpharm, Itaka, Rainbow Tours. Proces komercjalizacji wciąż jest w toku. 

Prowadzimy zaawansowane rozmowy z najlepszymi markami m.in. reprezentującymi strefę restauracyjną (food-court), rozrywkowo-rekreacyjną, segment kosmetyczny, odzieżowy, obuwniczy czy usługowy. Po podpisaniu umów z radością będziemy informować mieszkańców Pruszkowa o powiększającej się ofercie, dzięki której będą mogli oni robić zakupy i aktywnie spędzać czas bez konieczności dojazdów do stolicy – zaznacza Maciej Krzewiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.