Obwodnica Grodziska w budżecie marszałka

Grodzisk Maz.

Mazowsze ma już uchwalony budżet na przyszły rok. Choć na liście inwestycji nie ma zbyt wielu przedsięwzięć z naszego regionu, to jedna pozycja zasługuje na uwagę. Chodzi o budowę zachodniej obwodnicy Grodziska.

Jak prezentuje się budżet Mazowsza na 2017 r.? Pod względem inwestycyjnym jest nieco „słabszy” od budżetu tegorocznego. W przyszłym roku Mazowsze na inwestycje wyda 411 mln zł, czyli o 160 mln zł mniej niż w 2016 r. Wyższa za to będzie składka na „janosikowe” – pochłonie, bagatela, 357 mln zł.

– Wydatki inwestycyjne, jakie planują władze województwa w dużej mierze dotyczyć będą infrastruktury drogowej i lotniczej (213,5 mln zł), ochrony zdrowia (80,6 mln zł), kultury (13,6 mln zł) i oświaty (1,2 mln zł). Znajdą się także środki na wsparcie dla organizacji pozarządowych – 10,3 mln zł – informuje Urząd Marszałkowski. – Jak co roku znaczącą pozycją w budżecie Mazowsza są dotacje dla przewoźników kolejowych. W przyszłym roku wyniosą one w sumie 287 mln zł. Na dofinansowanie przewozów realizowanych przez spółkę Koleje Mazowieckie samorząd przeznaczy 255 mln zł, a przez Warszawską Kolej Dojazdową 32 mln zł – dodaje w komunikacie.

Sprawdziliśmy czy Mazowsze zaplanowało jakiekolwiek inwestycje na terenie powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Okazuje się, że trochę ich jest. Wśród nich znalazły się: rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 719 (21,8 mln zł), przebudowa drogi wojewódzkiej nr 720 – ul. Pszczelińska (Brwinów-Otrębusy) za 5,9 mln zł, budowa odcinka Paszkowianki pomiędzy autostradą A2 a drogą wojewódzką nr 719 – 1,9 mln zł. Niestety, z budżetu Mazowsza „wyleciała” inna ważna dla Pruszkowa inwestycja, czyli rozbudowa drogi 718 od  A2 do ronda Solidarności na Żbikowie.

Warto dodać, że w budżecie Mazowsza zarezerwowano 2,2 mln zł na budowę zachodniej obwodnicy Błonia, zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego oraz przebudowę dw 579 na odcinku Grodzisk – Błonie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.