Obserwują domy. Mieszkańcu bądź czujny

Region

Na lokalnych forach internetowych mieszkańcy ostrzegają się przed tajemniczymi mężczyznami, którzy obserwują domy i robią zdjęcia posesjom.

– Sytuacja sprzed paru chwil na osiedlu Agricola, Pęcice. Samochód Renault, numer rejestracyjny zaczynający się od WA.. kolor srebrny, stał przed moim domem z włączonym silnikiem. Stał bardzo długo (córką zauważyła go wcześniej). Wyszłam przed dom, zapytałam czy czegoś szuka i dlaczego stoi z włączonym silnikiem i smrodzi. On na to łamaną polszczyzną odpowiedział, że on nic nie szuka, że „on uber”” Po chwili odjechał. Bez pasażera, więc raczej chyba nie uber… Sąsiedzi z okolicy miejcie oczy otwarte – czytamy we wpisie zamieszczonym przez Katarzynę na forum mieszkańców gminy Michałowice na facebooku.

– Przed chwilą ulicą Raszyńską spacerowało czterech mężczyzn i ewidentnie obserwowali nasze domy. Dwóch robiło zdjęcia. Policja powiadomiona, mają wysłać patrol! – napisała 11 marca Anna na tym samym forum. Podobne posty pojawiają się na forach z innych miast. 

Postanowiliśmy sprawdzić czy policja odnotowuje zgłoszenia od mieszkańców i co zrobić gdy widzimy podejrzane osoby. – Faktycznie otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o podejrzanych osobach. W takich sytuacjach na miejsce wysyłany jest patrol policji – mówi nam podkom. Karolin Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Jeśli widzimy podejrzane osoby lub samochód zadzwońmy na policję. Przydadzą się również zdjęcia samochodu wraz z numerami rejestracyjnymi. Odradzałabym jednak samodzielnych interwencji, bo nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia – zaznacza rzeczniczka pruszkowskiej policji. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.