O kulturze, sporcie i inwestycjach

Region

Wykaz najważniejszych inwestycji miejskich na 2011 rok i zapowiedź dwóch dużych imprez to tematy pierwszej w tym roku konferencji dla mediów, zorganizowanej przez prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego.

Konferencja odbyła się w czwartek, 24 lutego. O planach miasta opowiadali prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, wiceprezydenci Andrzej Kurzela i Andrzej Królikowski oraz skarbnik miasta, Lidia Sadowska-Mucha.

Drogi, infrastruktura i Internet
Głównym punktem konferencji były plany inwestycyjne miasta na rok 2011. Pruszków planuje w tym roku zakończenie przebudowy ulic Ireny, Dolnej i Szkolnej. Powstaną projekty przebudowy nawierzchni ulic Chabrowej, Miodowej, Berenta i Kościelnej. Miasto wymieni nawierzchnię Ogrodowej, Marii Curie Skłodowskiej, 2-go Sierpnia, Nałkowskiej i Wąskiej oraz ul. Helenowskiej wraz z chodnikami i parkingiem. Ważną inwestycją jest też przedłużenie ulicy Powstańców do Bolesława Prusa.

Poza inwestycjami drogowymi miasto prowadzić będzie prace przy budowie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej w rejonie ul. 3 Maja (w kierunku rzeki Utraty i w rejonie ul. Kieleckiej). Planowana jest budowa zbiornika retencyjnego w dolinie rzeki Raszynki i w ciągu ul. Południowej. Kontynuowana będzie przebudowa szkoły podstawowej nr 8, gimnazjum nr 3 oraz budynku przedszkola przy ul. Chopina. Władze Pruszkowa planują także przebudowę Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego i budynku Urzędu Miejskiego.

Pozostałe inwestycje to drugi etap budowy sieci bezprzewodowego Internetu miejskiego (dodatkowe 45 punktów dostępowych i 2 informacyjne przy PKP i WKD), kontynuacja rekultywacji „Góry Żbikowskiej”, modernizacja parku Kościuszki i budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Mostowej.

Muzycznie i sportowo
Podczas konferencji włodarze miasta zaprezentowali też koncepcję imprezy Rock Piknik – Reaktywacja (16 kwietnia). To plenerowe wydarzenie muzyczne dla amatorskich zespołów rockowych cieszyło się popularnością w latach 80-tych i 90-tych. Ostatnia edycja odbyła się w 2001 roku. Po 10 latach impreza wraca do Pruszkowa. Gwiazdą wieczoru ma być oddział zamknięty, patronat medialny objęło Antyradio.

Pozostałymi tematami omawianymi na konferencji była zapowiedź 13. Giełdy Oświatowej (11 marca) oraz startu pierwszego etapu Tour de Pologne WorldTour, międzynarodowego wyścigu kolarskiego (31 lipca). Spotkanie zakończyła informacja o zdobyciu złotego medalu (I miejsce ex quo z Toruniem) przez film „Kolej na Pruszków”, promujący nasze miasto na Festiwalu Filmów o Regionach w Sosnowcu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.