O szkole w Klubie Obywatelskim

Pruszków

Klub Obywatelski Pruszków zaprasza wszystkich na spotkanie dotyczące reformy oświaty. „Jaka szkoła?” - na to pytanie postarają się odpowiedzieć Joanna Kluzik-Rostkowska, Sławomir Boniarz oraz Łukasz Ługowski.

W wielu miastach Polski działają kluby obywatelskie, które mają na celu pobudzanie aktywności lokalnej oraz usprawnianie życia społecznego. Idea spotyka się z pozytywnym odbiorem i tworzone są kolejne grupy. Klub Obywatelski działa również w Pruszkowie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 marca w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie i będzie poświęcone reformie edukacji.

– Wszyscy czujemy się pokrzywdzeni rozpowszechnianą przez MEN informacją, że gimnazja się nie sprawdziły. Błędem jest również informowanie naszego społeczeństwa, iż należy zlikwidować gimnazja, bo matury wypadają fatalnie. Zdajemy sobie sprawę, że konsultacje społeczne, o których mówi Pani Minister Anna Zalewska były fikcją – mówią organizatorzy spotkania.

Klub Obywatelski zaprasza na spotkanie którego gośćmi będą posłanka i była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Boniarz oraz dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT Łukasz Ługowski.

– Chcielibyśmy przy udziale naszych gości przeprowadzić merytoryczną, konstruktywną i odpowiedzialną rozmowę na temat reformy edukacji, nowych podstaw programowych oraz przyszłości naszych uczniów i naszych szkół – dodają organizatorzy.

Start: 14 marca, godz. 18.00
Miejsce: MSHM, pl. Jana Pawła II 2.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.