O krok od zakończenia konkursu na przystanki

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa 19 kwietnia publicznie ogłosi wyniki konkursu na zaprojektowanie przystanków.

Przypomnijmy. Pierwszy konkurs na przygotowanie projektów pojawił się pod koniec 2014 roku. Przewoźnik zapowiedział wtedy, że jest to wstępne działanie skierowane nie tylko do biur architektonicznych, ale i pasażerów. Zastrzegł sobie również prawo do zakończenia konkursu bez wyłonienia zwycięzcy, co zresztą zrobił ponieważ część zgłoszeń nie spełniała wymogów merytorycznych. W związku z tym w lutym 2015 roku zapadła decyzja o powtórzeniu konkursu.

Jednak wszystko odwlekło się w czasie, bowiem kolejna edycja konkursu została ogłoszona po roku zwłoki. Teraz WKD jest o krok od jego zakończenia. – Oficjalne, publiczne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się dnia 19 kwietnia 2016 r. o godzinie 12:00 w obiekcie BGŻ BNP Paribas ARENA, ul. Andrzeja 1, 05-800 Pruszków (korona toru kolarskiego ARENA) – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Ponadto przewoźnik zaplanował otwarcie wystawy pokonkursowej, która będzie czynna od 19 do 24 kwietnia (od wtorku do niedzieli) w godzinach 8.00-16.00. Wstęp wolny dla wszystkich interesantów. Natomiast w trakcie wystawy, 22 kwietnia odbędzie się dyskusja pokonkursowa. Rozpocznie się o godz. 16.00.

Jakie były założenia konkursu? Należało wykonać koncepcje trzech peronów WKD: Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna (strefa ochrony konserwatorskiej) oraz Warszawa Aleje Jerozolimskie. Projektanci musieli zaprezentować w swoich pracach m.in. wiaty przystankowe wraz z oświetleniem, nawierzchnią, siedziskami, nazwą stacji i innymi nośnikami informacji (np. gabloty, tablice, billboardy), a także śmietniki, stojaki na rowery, skrzynie na piasek, elementy dekoracyjne, ogrodzenia i barierki czy nawet drogowskazy dla podróżnych.

Ponadto przyznane zostaną nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych uczestników. Łączna pula nagród to 55 tys. zł. Za pierwsze miejsce przewoźnik przewiduję bonifikatę w wysokości 25 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji na wykonanie dokumentacji projektowej dal wszystkich 28 przystanków WKD, miejsce drugie to 20 tys. zł, a trzecie – 10 tys. zł.
 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.