O krok od zakończenia inwestycji

RUSIEC

Budowa kompleksu oświatowego w Ruścu na ostatniej prostej. Wiele wskazuje na to, że inwestycja będzie gotowa przed czasem.

Zadanie realizowane jest w cyklu trzyletnim, a jego koszt to blisko 30 mln zł. W 2014 roku do użytku oddano budynek szkoły podstawowej. Kolejny etap zakładał powstanie gimnazjum i hali widowiskowo-sportowej. – Termin zakończenia inwestycji na rok 2017 jest jak najbardziej realny. Prace wyprzedzają założony harmonogram, który przewidywał zakończenie prac  na miesiąc sierpień. Obecnie przewidywany termin  oddania do obiektu kwiecień 2017 rok – przedstawia Anna Gutowska, kierownik referatu inwestycji w gminie Nadarzyn.

Duże możliwości będzie stwarzała hala sportowa. Mogą być tam organizowane różne turnieje oraz widowiska, które będą skierowane do uczniów i mieszkańców. – Hala sportowa będzie posiadała zaplecze o powierzchni 1763,38 m2, boisko o wymiarach 20×40 z nawierzchnią sportową typu Gerflor Teraflex gr. 7 mm,  trybuny na ponad 400 miejsc. Obecnie trwają prace związane z ułożeniem nawierzchni sportowej – podaje Gutowska.

Niezwykle ważną kwestią jest los budynku, w którym miało być gimnazjum. Jak będzie wykorzystany w związku z reformą oświaty? – Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi  w Ruścu przy ul. Osiedlowej 72 od 1 września 2017 roku zmienia swoja strukturę z klas I-VI na I-VIII. Od 1 września zwiększy się również ilość oddziałów przedszkolnych – wyjaśnia Gutowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.